Puchar CEV: złoty set na Ukrainie. Będą bratobójcze starcia

Siatkarze Forde VBK zapewnili sobie awans do najlepszej "32" Pucharu CEV w złotym secie z Nowatorem Chmielnicki. Ich następnym przeciwnikiem będzie inny klub z Norwegii.
WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Siatkówka

Nowator Chmielnicki przegrał w Norwegii 0:3. Tydzień wykorzystał na poprawienie swojej gry. Wygrana 3:1 w rewanżu pozwoliła doprowadzić do złotego seta w rywalizacji z Forde VBK. Wydawało się, że Nowator złapał wiatr w żagle i pójdzie za ciosem, ale w decydującej rozgrywce lepsi okazali się 15:10 zawodnicy ze Skandynawii. Forde VBK wywalczył awans po nerwowych dla siebie ponad dwóch godzinach spędzonych na boisku w Gorodoku. Przed nim bratobójcze mecze z Vikingiem TIF Bergen.

Tydzień temu siatkarze KV Peja zostali ośmieszeni na swoim terenie. W meczu z GFC Ajaccio zdobyli 26 punktów w trzech setach. Przed rewanżem na Korsyce było doskonale wiadomo, kto awansuje. Pytanie brzmiało, czy klub z Kosowa zostanie jeszcze mocniej zdemolowany. Tak się nie stało, paradoksalnie KV na wyjeździe zagrał lepiej i wywalczył 43 "oczka".

GFC Ajaccio wygrał swój dwumecz 6:0. Seta nie stracił również czeski Kladno Volejbal w rywalizacji z bułgarskim Montana Volley. Tylko jedną partię oddał swojemu przeciwnikowi Indykpol AZS Olsztyn. Po wyeliminowaniu fińskiego Hurrikaani Loimaa poprzeczka pójdzie w górę. Przedstawiciel PlusLigi powalczy w następnej rundzie z PAOK-iem Saloniki, który odpadł w 3. rundzie z eliminacji Ligi Mistrzów.

Pierwsze mecze w 1/16 finału za dwa tygodnie.

1/32 finału Pucharu CEV:

Novator Chmielnicki - Forde VBK 3:1 (21:25, 31:29, 26:24, 25:19)

Pierwszy mecz: 0:3

Złoty set: 10:15. Awans: Forde VBK

GFC Ajaccio - KV Peja 3:0 (25:14, 25:11, 25:18)

Pierwszy mecz: 3:0. Awans GFC Ajaccio

Kladno Volejbal cz - Montana Volley 3:0 (26:24, 25:21, 25:22)

Pierwszy mecz: 3:0. Awans: Kladno Volejbal cz

Hurrikaani Loimaa - Indykpol AZS Olsztyn 1:3 (17:25, 25:17, 17:25, 20:25)

Pierwszy mecz: 0:3. Awans: Indykpol AZS Olsztyn

OK Novi Pazar - Jedinstvo Bemax Bijelo Polje 2:3 (26:24, 27:29, 22:25, 25:20, 11:15)

Pierwszy mecz: 1:3. Awans: Jedinstvo Bemax Bijelo Polje

Lausanne UC - Kazhany Barkom Lwów 3:0 (25:18, 25:22, 25:17)

Pierwszy mecz: 2:3. Awans: Lausanne UC