I liga kobiet: przetasowania na szczycie tabeli

Na czele zaplecza Ligi Siatkówki Kobiet pozostają kluby z Wieliczki i Poznania, ale na kolejnych miejscach doszło do ciekawych roszad. Wszystko przez porażki MKS-u Dąbrowa Górnicza i Wisły Warszawa.

Michał Kaczmarczyk
siatkarki 7R Solnej Wieliczka WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: siatkarki 7R Solnej Wieliczka
7R Solna Wieliczka wykonała swoją pracę, pokonując za trzy punkty uczennice SMS-u w Szczyrku, podobnie jak zespół z Poznania, który bez straty seta zwyciężył nad Wisłą Warszawa i nie pozwolił stołecznemu rywalowi na rozpędzenie się w najważniejszych fragmentach setów. Warszawska drużyna zanotowała tym samym czwartą porażkę w sezonie i zsunęła się w tabeli I ligi na 7. miejsce.

W niewiele lepszej sytuacji jest szósty MKS Dąbrowa Górnicza, który po raz kolejny przegrał pięciosetowy bój, tym razem na wyjeździe z Jokerem Mekro Energoremont Świecie. Zagłębiowski zespół po raz kolejny nie mógł ustrzec się błędów, do tego w końcówkach drugiego i trzeciego seta świetnie spisywała się atakująca Oriana Miechowicz, która trafiła do Świecia z E.Leclerc Radomki Radom.

Przez kolejną stratę punktów MKS został wyprzedzony w tabeli przez klub ze Świecia oraz KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice, który spokojnie rozprawił się z Budowlanymi Toruń. Trzecie miejsce utrzymała ekipa Grupy Azoty PWSZ Tarnów po pokonaniu 3:0 ligowego outsidera z Włocławka.

Po środowej kolejce ligowej w dobrych humorach mogą być zawodniczki BlueSoft Mazovii Warszawa, które odniosły drugie zwycięstwo w sezonie (3:0 z UKS Szóstką Mielec) i awansowały na dziesiątą pozycję. Akademicki zespół z Opola pokonał po pięciu setach Karpaty Krosno i dzięki trzeciemu zwycięstwu z rzędu zbliżył się do ósmego miejsca w tabeli.

Wyniki 9. kolejki I ligi kobiet:

SMS PZPS Szczyrk - 7R Solna Wieliczka 1:3 (21:25, 12:25, 25:22, 17:25)

Enea Energetyk Poznań - Wisła Warszawa 3:0 (25:21, 25:22, 25:23)

Grupa Azoty PWSZ Tarnów - WTS KDBS Bank Włocławek 3:0 (25:9, 25:12, 25:12)

Joker Mekro Energoremont Świecie - MKS Dąbrowa Górnicza 3:2 (22:25, 25:21, 25:23, 23:25, 18:16)

KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice - Budowlani Toruń 3:0 (27:25, 25:17, 26:24)

Krosno Glass Karpaty PWSZ MOSiR  - Uni Opole 2:3 (23:25, 25:19, 25:23, 15:25, 14:16)

BlueSoft Mazovia Warszawa - UKS Szóstka Mielec 3:0 (25:20, 25:18, 25:23)