PlusLiga: Cerrad Czarni Radom zdemolowali MKS Będzin

Szybko, łatwo i przyjemnie - tak wyglądała przeprawa Cerradu Czarnych z MKS-em Będzin w 9. kolejce PlusLigi. Radomianie wygrali spotkanie w trzech setach, odnosząc swoje siódme zwycięstwo w sezonie.

Tomasz Rosiński
siatkarze Cerradu Czarnych Radom WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: siatkarze Cerradu Czarnych Radom
Ekipa z Radomia, będąca wiceliderem rozgrywek, była zdecydowanym faworytem piątkowego spotkania z MKS-em (13. lokata) i chciała wykorzystać atut własnego boiska, co jej się udało zrealizować.

Podopieczni Roberta Prygla od początku pierwszej partii starali się narzucić swój styl gry. Gospodarze postawili na trudną zagrywkę, dzięki czemu mogli punktować blokiem (11:4). Spokojnie rozgrywał Dejan Vincić, zaś jego klubowi koledzy pewnie kończyli kolejne akcje. Będzinianie nie mogli zatrzymać naporu rywala i wyglądali na zupełnie bezradnych. Radomscy siatkarze już do końca I seta kontrolowali boiskowe wydarzenia i triumfowali zdecydowanie do 12.

Po zmianie stron miejscowi zawodnicy nie zamierzali zwalniać tempa, a ich serwis wciąż funkcjonował znakomicie (10:6). Na skrzydłach dobrze radzili sobie Wojciech Żaliński i Maksim Żygałow, natomiast na środku pewnym punktem swojej drużyny był Norbert Huber. Gracze z Będzina w ogóle nie mogli się wstrzelić na zagrywce i popełniali błędy własne w tym elemencie. Cerrad Czarni Radom byli w stanie postawić kropkę nad "i" w drugiej odsłonie, zwyciężając 25:16.

MKS Będzin nie miał tego dnia żadnych argumentów do skutecznej walki z radomianami. Siatkarze prowadzeni przez Gido Vermeulena nie kończyli kolejnych akcji, mylili się na potęgę, a to skrzętnie wykorzystywali gospodarze, którzy wygrali trzeciego seta 25:17, zaś całą konfrontację 3:0.