KMŚ 2018: spacerek Diatecu Trentino. Wicemistrzowie Iranu bez mocy w ofensywie

W pierwszym rzeszowskim meczu Klubowych Mistrzostw Świata Diatec Trentino w ekspresowym tempie odprawiło Khatam Ardakan 3:0. Wicemistrzowie Iranu nie zdołali powstrzymać włoskiej ofensywy.

Monika Skrzyniarz-Gwizdała
siatkarze Trentino Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze Trentino
Zdecydowany faworyt rzeszowskiej grupy KMŚ nie zawiódł. Włoski kolektyw już w pierwszych minutach starcia zaprezentował swoją wyższość nad rywalem.

W premierowej odsłonie punkt kulminacyjny nastąpił już na samym jej początku.  Niszczące dla rywali okazały się floaty Davide Candellaro, dzięki którym Włosi zdobyli pięć punktów w serii (6:4) i przejęli kontrolę nad setem. Od tamtej pory bez większych nerwów prowadzili grę przez skrzydła gdzie przewodził Luca Vettori. Mimo usilnych starań Ramina Khanego i Ghasema Karkhaneha, Irańczycy nie zdołali przeciwstawić się włoskiej sile rażenia.

W drugiej odsłonie sytuacja znów się powtórzyła, z tą różnicą, że katem wicemistrzów Iranu był drugi z włoskich środkowych - Srećko Lisinac (10:7). Po serwisach Serba rywale nawet na chwilę nie złapali kontaktu z przyjezdnymi z Italii. Podczas gdy Irańczycy walczyli o utrzymanie piłki w defensywie, bez większych problemów punktował ich Vettori w duecie z Aaronem Russellem, a Simone Giannelli bawił się z ich pierwszą linią.

Trzeci set był teoretycznie najbardziej zacięty, bowiem przełamanie Khatam Ardakan nastąpiło dopiero po około 10 minutach. Wszystko za sprawą bardzo dobrej zmiany jaką dał Akbar Valaei i kapitan Bahman Jahandideh. Ich wejście pomogło zespołowi, jednak nie zmieniło jakości gry jaką prezentowała drużyna. Z czasem dzięki blokom Vettoriego i Lisinaca (12:11) Włosi wrócili do prowadzenia wyniku, a dopiero w końcówce pokazali pełnię swojego potencjału. Wówczas Giannelli swoimi zagrywkami zdeklasował rywala, a Lisinac dał Diatec Trentino ostatni punkt w meczu (25:19).

Kolejna seria spotkań rzeszowskiej grupy KMŚ jest planowana na środę. Wówczas Włosi zmierzą się z Sada Cruzeiro. Natomiast Khatam Arkadan z gospodarzami, Asseco Resovią.