DPD Legionovia - KSZO: szybkie zwycięstwo gospodyń

DPD Legionovia Legionowo zanotowała drugie zwycięstwo z rzędu, pokonując przed własną publicznością KSZO Ostrowiec Świętokrzyski w trzech setach.

Dominika Pawlik
siatkarki Legionovii Legionowo WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: siatkarki Legionovii Legionowo
Trudno było o wskazanie murowanego faworyta w spotkaniu rozgrywanym w Legionowie. Gospodynie ostatnio pokonały w derbach Mazowsza E.Leclerc Radomkę Radom, natomiast KSZO Ostrowiec w ostatnich trzech meczach zanotowały porażki, zwyciężyły do tej pory tylko raz.

Legionowianki dobrze rozpoczęły spotkanie, wychodząc od razu na prowadzenie 6:1. O czas poprosił szkoleniowiec gości, co zdecydowanie pomogło jego drużynie. KSZO odrobiło stratę, wyrównując stan seta na 9:9. Prowadzone przez Piotra Olenderka zawodniczki znów zaczęły budować sobie przewagę, tym razem skutecznie, utrzymując ją już do samego końca. Ostatecznie wygrały do 21.

Tylko początek drugiej odsłony był wyrównany. Legionovia błyskawicznie odskoczyła i systematycznie podwyższała swoje prowadzenie. Drużyna pewnie zdobywała kolejne punkty na swoje konto, dzięki czemu wygrała drugą partię bez większych problemów.

Trzeci set był już tylko formalnością. Legionovia do tej pory jest u siebie niepokonana.

DPD Legionovia Legionowo - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (25:21, 25:17, 25:14)

Legionovia: Polak, Kicka, Górecka, Olenderek, Skorupa, Wójcik, Adamek (libero) oraz Jasek.

KSZO: Słonecka, Geyko,Wojtowicz,Trach, Miros, Dorsman, Kucińska (libero) oraz Grzechnik.