I liga mężczyzn: sensacyjne porażki Lechii Tomaszów Mazowiecki i Stali Nysa

18. kolejka rozgrywek I ligi mężczyzn dostarczyła niespodziewanych rozstrzygnięć. Przed własną publicznością Lechia Tomaszów Mazowiecki przegrała z BBTS-em Bielsko-Biała (1:3), a Stal Nysa uległa na wyjeździe UKS Mickiewiczowi Kluczbork 2:3.

Natalia Witczyk
Siatkówka WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Siatkówka
Mimo porażki siatkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki utrzymali prowadzenie w tabeli I ligi mężczyzn. Tym razem tomaszowianom nie pomógł dobry występ Wiktora Musiała, który po raz kolejny był liderem Lechii (21 punktów). BBTS Bielsko-Biała grał bardziej zespołowo i to poprowadziło spadkowicza z PlusLigi do niespodziewanej wygranej. Lechia zgodnie z planem wygrała pierwszego seta, ale w trzech kolejnych nie potrafiła nawiązać kontaktu z rywalem.

Po wyrównanym i pełnym emocji meczu w Kluczborku, miejscowy UKS Mickiewicz pokonał po tie-breaku faworyzowaną Stal Nysa. Pierwszy set zakończył się triumfem gospodarzy po grze na przewagi. Walczący o utrzymanie UKS wygrał wojnę nerwów z bardziej doświadczonymi rywalami, ale kolejnego seta oddał bez walki. Trzecia partia to znów dobra gra kluczborczan, lecz w czwartej ponownie byli tłem dla rywali. W tie-braku górą byli gospodarze, którzy znów wygrali po grze na przewagi.

Gwardia Wrocław pewnie pokonała Tauron AZS Częstochowa. W hali przy ulicy Krupniczej zasiadł komplet widzów, a kibice obu drużyn stworzyli niesamowitą atmosferę. Dwa pierwsze sety były wyrównane, ale na swoją korzyść rozstrzygnęli je wrocławianie. Trzeci to już pokaz siły Gwardii. Zwycięstwa w tej serii spotkań odniosły też APP Krispol Września, MCKiS Jaworzno, Ślepsk Suwałki oraz Exact Systems Norwid Częstochowa.

Wyniki:

Gwardia Wrocław - Tauron AZS Częstochowa 3:0 (25:23, 25:22, 25:15)

Lechia Tomaszów Mazowiecki - BBTS Bielsko-Biała 1:3 (25:22, 20:25, 19:25, 20:25)

Buskowianka Kielce - APP Krispol Września 0:3 (22:25, 18:25, 19:25)

MCKiS Jaworzno - AZS AGH Kraków 3:0 (25:20, 25:19, 25:19)

UKS Mickiewicz Kluczbork - Stal Nysa 3:2 (27:25, 16:25, 25:18, 16:25, 17:15)

STS Olimpia Sulęcin - Ślepsk Suwałki 1:3 (21:25, 25:20, 20:25, 24:26)

KPS Siedlce - Exact Systems Norwid Częstochowa 2:3 (16:25, 20:25, 25:19, 26:24, 10:15)