DPD Legionovia - Grot Budowlani: trzy punkty pojechały do Łodzi

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarki Grot Budowlanych Łódź
Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarki Grot Budowlanych Łódź

Mazowsze - Łódź 0:2. Kilka minut po tym, jak w Radomiu siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź pokonały E.Leclerc Radomkę, w Legionowie Grot Budowlani Łódź wygrali z DPD Legionovią w trzech setach. To jedenaste zwycięstwo łodzianek w sezonie LSK.

Dla kibiców z Legionowa z pewnością dobrą informacją było to, że do gry wróciły już Ewelina Polak i Zuzanna Górecka, które z powodów zdrowotnych nie mogły wziąć udziału w środowym starciu z ŁKS-em Commercecon Łódź (0:3). Dla Grot Budowlanych była to dobra okazja, by odbudować się po wpadce, która przytrafiła im się kilka dni wcześniej w meczu z BKS-em Profi Credit Bielsko-Biała (przegranym 0:3).

Obie ekipy grały bardzo nierówno od początku. Inicjatywa leżała wprawdzie po stronie łódzkiej drużyny, ale ich obie ucieczki na kilkupunktowe prowadzenie zostały zniwelowane przez gospodynie. Najpierw ekipa trenera Krzyształowicza objęła prowadzenie 11:8, by po chwili był remis po 12. Gdy zaś łodzianki zmierzały po pewne zwycięstwo w pierwszej partii (23:19), straciły cztery punkty w jednym ustawieniu. Wygrały ostatecznie do 23 dzięki niezawodnej Jovanie Brakocević-Canzian.

Do pewnego momentu wyrównana walka toczyła się także w drugiej odsłonie. Trener Błażej Krzyształowicz postanowił wprowadzić na boisko Małgorzatę Śmieszek, a także pozostawić na placu gry Oliwię Urban na przyjęciu. Pierwsza z nich bardzo pomogła w bloku i zagrywce, dzięki czemu w drugiej części seta łodzianki mogły uciec od przeciwniczek i zwyciężyć do 17. Co ciekawe, jeszcze kilka minut wcześniej prowadziły zaledwie 17:16.

Trzeci set tylko zwieńczył dzieło Grot Budowlanych. Legionowianki raz po raz odpowiadały atakami Beaty Olenderek czy Zuzanny Góreckiej, ale na dłuższą metę nie potrafiły zagrozić drużynie gości. Triumfatorki Pucharu Polski pokonały rywalki po raz trzeci, tym razem do 14 i odniosły jedenastą wygraną w sezonie. To pozwoli im odetchnąć z ulgą po chwili niemocy sprzed kilku dni.

DPD Legionovia Legionowo - Grot Budowlani Łódź 0:3 (23:25, 17:25, 14:25)

DPD Legionovia: Polak, Górecka, Rojecka, Kicka, Olenderek, Jasek, Adriana Adamek (libero) oraz Agnieszka Adamek, Sobalska, Pickrell, Woźniak.

Grot Budowlani: Stoltenborg, Babicz, Pencova, Brakocević-Canzian, Bączyńska, Polańska, Stenzel (libero) oraz Urban, Śmieszek, Tobiasz.

MVP: Jovana Brakocević-Canzian (Grot Budowlani).

Czy Grot Budowlani Łódź sięgną po medal w tym sezonie LSK?