LSK: pewny komplet punktów ŁKS-u Commercecon, beniaminek z Radomia nie zagroził rywalkom

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź

W sobotnim meczu Ligi Siatkówki Kobiet emocji było jak na lekarstwo. ŁKS Commercecon wywiózł z Radomia trzy punkty, bardzo pewnie, bez straty seta pokonując E.Leclerc Radomkę. MVP zawodów została wybrana Monika Bociek.

Sobotni mecz w Hali MOSiR-u w Radomiu poprzedziła minuta ciszy ku pamięci tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Otwarcie spotkania należało do ŁKS-u Commercecon, zdecydowanie lepszego na siatce. Dobrze spisywała się libero E.Leclerc Radomki, Kinga Drabek, która do dokładnego przyjęcia dołożyła kilka obron. Mimo iż jej koleżanki miały mnóstwo szans w ofensywie, to niewiele z nich zamieniły na punkty. Czytelnie rozgrywała Alicja Grabka, jej zamiary z z łatwością odczytywały rywalki, czego skutkiem było aż siedem bloków w premierowej odsłonie. Przyjezdne stopniowo zwiększały przewagę, wygrywając bardzo pewnie.

Do połowy drugiego seta przebieg wydarzeń przypominał ten z poprzedniej partii. Srebrne medalistki poprzedniego sezonu Ligi Siatkówki Kobiet szybko osiągnęły trzy-, czteropunktowe prowadzenie. Nadzieję w serca kibiców wlała Brittany Abercrombie, która już we wcześniejszej części meczu pojawiła się na parkiecie, wprowadzając sporo ożywienia w szeregi drużyny i zmieniając słabiej spisującą się Majkę Szczepańską-Pogodę. W drugiej odsłonie stanęła za linią dziewiątego metra przy stanie 12:17 i swoim serwisem sprawiła na tyle dużo szkód rywalkom, że jej zespół po kilku chwilach miał już tylko jeden punkt straty. Gra miejscowych błyskawicznie posypała się jednak jak domek z kart, przede wszystkim wskutek nieskuteczności w ataku i dobrej postawie w obronie łodzianek. Bardziej doświadczone przyjezdne wykorzystywały każdą z nadarzających się okazji i zwyciężyły w identycznych rozmiarach co w pierwszym secie.

W trzeciej, i jak się później okazało, ostatniej części, wicemistrzynie Polski dopełniły dzieła. Na skrzydłach skuteczne były Aleksandra WójcikKlaudia Alagierska i Monika Bociek. E.Leclerc Radomka w żaden sposób nie potrafiła zagrozić ŁKS-owi i nawiązać kontaktu punktowego.

MVP starcia została wybrana Monika Bociek, najlepiej punktująca zawodniczka gości.

E.Leclerc Radomka Radom - ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (18:25, 18:25, 18:25)

Radomka: Grabka, Skrzypkowska, Ponikowska, Szczepańska-Pogoda, Biała, Kubacka, Drabek (libero) oraz Abercrombie, Alishanova, Molenda, Borawska, Bałucka.

ŁKS: Bidias, A. Wójcik, Bociek, Alagierska, Efimienko, M. Wójcik, Korabiec (libero) oraz Szczyrba.

MVP: Monika Bociek (ŁKS Commercecon).

Czy ŁKS zdobędzie medal w bieżącym sezonie LSK?