KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Daniel Pliński o nieprzedłużeniu kontraktu z Antigą: Decyzje władz stołecznego klubu wydają mi się nielogiczne

Kilka dni temu ONICO Warszawa poinformowało, że nie przedłuży kontraktu ze Stephane'm Antigą, który wygasa wraz z końcem sezonu. Ta decyzja stołecznego klubu zdziwiła byłego reprezentanta Polski, a obecnie komentatora nc+, Daniela Plińskiego.

Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński
Stephane Antiga Newspix / Tomasz Jastrzebowski / Foto Olimpik / Na zdjęciu: Stephane Antiga
Antiga, były selekcjoner Polaków, rozpoczął pracę w ONICO w 2017 roku. Obecnie prowadzona przez niego drużyna jest wiceliderem PlusLigi z dorobkiem 11 zwycięstw i 4 porażek. W poprzednim sezonie warszawianie zakończyli zmagania w polskiej ekstraklasie na 8. miejscu.

- Nie jestem wielkim fanem Stephane'a Antigi, ale ze zdziwieniem przyjąłem informację o jego rozstaniu z ONICO Warszawa po zakończeniu tego sezonu. Nie zdziwiłbym się, gdyby Stephane stracił posadę przed rokiem, gdy ONICO w ostatniej kolejce i trochę frajersko zmarnowało szansę na awans do play-off. Wtedy szefowie klubu mieli prawo zwolnić trenera, ale Antiga ocalił posadę - stwierdził Pliński w swoim felietonie opublikowanym w "Przeglądzie Sportowym".

- Traci ją teraz, gdy zajmuje z drużyną drugie miejsce w PlusLidze i staje przed szansą wywalczenia Pucharu Polski. Trochę to dziwne i trudne do wyjaśnienia, tym bardziej że - jak wieść gminna niesie - w stolicy ma go zastąpić Andrea Anastasi, czyli trener... 10. drużyny w tabeli PlusLigi - zakomunikował "Plina".

Co czeka polskich siatkarzy w 2019 roku? "Najważniejsze będą kwalifikacje do igrzysk"

- Nie wiem, czy Anastasi rzeczywiście zostanie w przyszłym sezonie szkoleniowcem ONICO, ale decyzje władz stołecznego klubu wydają mi się nielogiczne. Delikatnie mówiąc - dodał Daniel Pliński.

Czy uważasz, że ONICO podjęło słuszną decyzję, nie przedłużając kontraktu ze Staphane'm Antigą?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
Przegląd Sportowy
Komentarze (16)
 • Roscislaw Wolanski Zgłoś komentarz
  Pan Stefan musi odejść ponieważ w klubie rządzi serdeczny kolega Kurka którego zatrudnił. W związku z tym Trener musi odejść.
  • Roch Kowalski Zgłoś komentarz
   Co za analfabeta napisał ten tytuł. Kogo wy tam zatrudniacie skoro cymbał nie czyta swoich bzdur.
   • zbych22 Zgłoś komentarz
    W klikbajtowym tytule niejaki dziennikarz Rosiński pomerdał wszystko. Co Pan zaproponuje internautom jeśli klikbajty pójdą w odstawkę?
    • Kamil Kamyk Darosz Zgłoś komentarz
     "Antiga odejdzie z drużyny z Kurka" piękny nagłówek...banda analfabetów
     • Asser Zgłoś komentarz
      zapomnijcie o animozjach Kurek-Antiga no chyba że to nie zawodowcy. Ale myślę że profesjonaliści. Więc wydaje mi się że to złe posunięcie władz klubu i przyjdzie im za to zapłacić
      Czytaj całość
      (niestety nie ze swoich kieszeni a szkoda).
      • jotwu Zgłoś komentarz
       Z takim składem to i trener trzecioligowy osiągnie to samo.Kanada też już podziękowała temu trenerowi.Facet bez wykształcenie trenerskiego,bez doświadczenia.Tylko nie przypisujcie
       Czytaj całość
       zdobycia poprzedniego tytułu M .Ś .właśnie jemu.To były zasługi poprzedników.Zasługi Antigi to "sukcesy" na igrzyskach,gdzie nasi odpadali po pierwszych rundach.Tam właśnie pokazał swoją "klasę".I dlatego wyleciał z prowadzenia kadry.To mierny i taki bez jaj trenerzyna.
       • Katon el Gordo Zgłoś komentarz
        Trudno nie zgodzić się z D. Plińskim. Faktycznie ciężko dopatrzeć się w tych decyzjach konsekwencji i logiki. Ponadto myślę, że te decyzje mogą pogorszyć atmosferę w drużynie, a co
        Czytaj całość
        za tym idzie boiskową skuteczność w szybko zbliżającym się decydującym momencie rozgrywek.
        • Robinsław Kruzowicz Zgłoś komentarz
         Pisanie że to Antiga przestawił Kurka na atak to bzdury, może to wymyślić tylko wyjątkowy "znafca" tematu. To może przypomnijmy te sukcesy Antigi po zdobyciu MŚ? Pan Pliński nie
         Czytaj całość
         zauważył jakim składem dysponuje w tym sezonie Anastasi a jakim Antiga. Porównanie osiągnięć Antigi do osiągnięć Anastasiego to raczej dowód nieporozumienia lub nie zrozumienia sytuacji. Może sposób poinformowania o sytuacji jest co najmniej niezrozumiały ale nie widzę powodów dla których Antiga ma dalej prowadzić Onico. Jeśli faktycznie Panowie się wymienią to będzie to z nie kwestionowana korzyścią dla Onico.
         • skandal10 Zgłoś komentarz
          Ja niełączyłbym powodów zwolnienia Stefana Atntigi z przyjściem Kurka. Po pierwsze Bartek ma kontrakt tylko do końca sezonu i nie wiadomo co wybierze. Po drugie Bartek wielokrotnie
          Czytaj całość
          mówił, że ze Stefanem wszystko sobie wyjaśnili i nie żywi żalu. Na boisku tez nie widać żadnych zatargów. Uważam, że to raczej dziwna polityka klubu, nie pierwsza dziwna decyzja, poczynając od zwolnienia trenera Bednaruka, poprzez panią prezes i Pawła Zagumnego, a zatrudnienia Gacka.
          • fox123 Zgłoś komentarz
           Jest Kurek, nie ma Antigi... proste
           • Roman Łazarski Zgłoś komentarz
            być może wychodzą animozje między nim a Kurkiem
            Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
            ×