Puchar Polski: Grot Budowlani - DPD Legionovia: niespodzianki nie było. Zespół z Łodzi w półfinale rozgrywek

W meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski kobiet Grot Budowlani pewnie pokonali zespół DPD Legionovia Legionowo 3:0. Łodzianki o pierwsze trofeum w tym roku powalczą w dniach 9-10 marca w Nysie.
Beata Kacperska
WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: siatkarki Grot Budowlanych Łódź

Łódzki zespół do ćwierćfinałowego meczu przystąpił w doskonałych humorach. Na kilka godzin przed rozpoczęciem rywalizacji włodarze Grot Budowlanych oficjalnie poinformowali, że do drużyny dołączyła Magdalena Stysiak. 18-letnia zawodniczka zadebiutowała z "betką" na koszulce, i to na pozycji przyjmującej, właśnie w spotkaniu z DPD Legionovia Legionowo.

Oba zespoły zagrały ze sobą kilkanaście dni wcześniej w ramach 15. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. Wówczas podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza triumfowały bez straty seta. Podobny rezultat padł w pojedynku w ramach Pucharu Polski.

Gospodynie rozpoczęły spotkanie z wysokiego "c" (9:2). Dużo w tym zasługi Femke Stoltenborg, która prezentowała skrócone zagrywki, a także Jovany Brakocević. Serbska zawodniczka była od początku skuteczna w ataku ze skrzydeł, ważne cegiełki dołożyła również blokiem i serwisem. Łodzianki od pierwszego gwizdka sędziego emanowały pewnością siebie na boisku, cierpliwie, punkt po punkcie budując przewagę.

Chociaż zespołowi z Legionowa nie można odmówić woli walki, zwłaszcza w obronie, to wielokrotnie brakowało mu kończącego uderzenia w ofensywie. Co ciekawe przy stanie 17:8 w szeregach łódzkiej ekipy zadebiutowała Magdalena Stysiak. Grot Budowlani pewnie wygrali seta na inaugurację pojedynku 25:12.

W drugim secie łódzkie zawodniczki utrzymywały dobrą dyspozycję w ofensywie, dokładając do tego efektowne bloki. Tym razem zespół gości nie pozwolił na wypracowanie tak wysokiej przewagi od początku partii. Kąśliwe zagrywki Małgorzaty Skorupy, a potem Zuzanny Góreckiej przysporzyły nieco kłopotów łódzkim przyjmującym, jednak zawodniczkom z Legionowa wciąż brakowało skuteczności w ataku. Skrzętnie wykorzystywała to ekipa Grot Budowlanych (17:10, 22:18). Gospodynie zachowały spokój do ostatnich piłek i to one cieszyły się ze zwycięstwa w drugiej partii 25:22.

Początek kolejnej odsłony spotkania był zdecydowanie najbardziej wyrównany (6:5). Chociaż podopieczne trenera Piotra Olenderka były już "pod ścianą" w tym meczu, to nie poddawały się i walczyły do końca. W wielu akcjach różnicę robiła jednak liderka Grot Budowlanych, Brakocević. Łodzianki grały twardo na siatce i raz po raz celowały rywalki zagrywką (14:9). Ciekawe ataki zaprezentowała też Stysiak. Ostatecznie zespół z Łodzi pewnie wygrał trzeciego seta 25:17 i całe spotkanie 3:0.

Tym samym Grot Budowlani zapewnili sobie awans do półfinału Pucharu Polski kobiet, który odbędzie się 9 marca w Nysie. Łodzianki mają zatem realną szansę na powtórzenie sukcesu sprzed roku i zdobycie pucharu dwa razy z rzędu.

Grot Budowlani Łódź - DPD Legionovia Legionowo 3:0 (25:12, 25:22, 25:17)

Budowlani: Stoltenborg, Brakocević, Polańska, Pencova, Babicz, Urban, Stenzel (libero) oraz Stysiak, Śmieszek, Tobiasz.

Legionovia: Olenderek, Polak, Górecka, Skorupa, Wójcik, Kicka, Adamek (libero) oraz Pickrell.

Czy Grot Budowlani Łódź obronią Puchar Polski kobiet w 2019 roku?