ŁKS Commercecon - Energa MKS: beniaminek nie dał rady. Przekonująca wygrana wicemistrzyń Polski

Beniaminek z Kalisza nie sprawił niespodzianki w Łodzi. W meczu 18. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet ŁKS Commercecon pokonał Energę MKS 3:1, notując czternaste zwycięstwo w tym sezonie. Najlepszą zawodniczką została Regiane Bidias.
Beata Kacperska
WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź

Kaliszanki do pojedynku z trzecią ekipą tabeli Ligi Siatkówki Kobiet przystępowały podbudowane ostatnimi wynikami. Już pod wodzą nowego trenera Jacka Pasińskiego w czterech tegorocznych spotkaniach zdobyły 8 punktów.

Od pierwszych piłek meczu lepiej w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła prezentowały się jednak gospodynie. Marta Wójcik korzystała z dobrego przyjęcia, rozgrywając szybko i dokładnie. Łodzianki były skuteczne w ataku i posyłały trudne serwisy. Dzięki temu szybko wypracowały kilkupunktowe prowadzenie (11:5).

Zawodniczki z Kalisza często nie wykorzystywały swoich szans w ofensywie i nie potrafiły przeciwstawić się swobodnie grającemu rywalowi. Nadzieję na nieco większe emocje w pierwszej partii spotkania dały punktowe bloki Energi MKS-u, a także zminimalizowanie przewagi Łódzkich Wiewiór do jednego "oczka" (15:16). To było jednak za mało. Podopieczne trenera Michala Maska wciąż były skuteczniejsze w ataku i to one pewnie wygrały pierwszą odsłonę rywalizacji 25:19.

Zespół gości nie zdeprymował się tą porażką i kolejnego seta rozpoczął od mocnego uderzenia (10:3). Wszystko za sprawą wzmocnionej zagrywki, jak również czujnej i twardej gry na siatce. Kaliszanki bezbłędnie czytały zagrania łódzkiej rozgrywającej, a ofensywne zawodniczki ŁKS-u Commercecon nie były w stanie sforsować bloku rywala. Do tego gospodynie nie wykorzystywały swoich szans w ataku, podczas gdy w tym elemencie zdecydowanie pewniej niż w pierwszej partii prezentował się MKS. Chociaż łodzianki na dystansie seta odrabiały stratę (21:23), to zwyczajnie zabrakło im czasu. Drużyna z Kalisza wygrała 25:21.

Kolejne sety to już całkowita dominacja gospodyń. Trzecia odsłona pojedynku rozpoczęła się od wyrównanej walki, jednak tym razem łodzianki szybko zaczęły zdobywać punkty seriami. Podopiecznym trenera Pasińskiego znów brakowało skuteczności w ataku, a swoje szanse na zdobycie punktów wykorzystywał ŁKS (15:8). Po stronie wicemistrzyń Polski prym wiodły Regiane Bidias i Daria Szczyrba. Seta atakiem z obiegnięcia zakończyła Klaudia Alagierska. Gospodynie znokautowały rywalki, wygrywając 25:14.

Łódzkie Wiewióry dobrze rozpoczęły również kolejną partię (4:0) i sukcesywnie powiększały swoją przewagę (13:6). Posyłały kąśliwe serwisy, grały twardo na siatce. Nie bez znaczenia był również równomiernie rozłożony atak na wszystkie ofensywne zawodniczki w szeregach ŁKS-u Commercecon. Kaliszanki były bezradne wobec skutecznej, pewnej gry wicemistrzyń Polski, które niesione dopingiem swoich kibiców zmierzały po zwycięstwo. Ostatecznie gospodynie wygrały czwartego seta 25:14 i cały mecz 3:1.