KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Szykują się ciekawe zmiany w kwalifikacjach do MŚ 2022

Według Argentyńskiej Federacji Siatkówki, eliminacje do mistrzostw świata w 2022 roku będą wyglądały nieco inaczej niż dotychczas. Bez zmian pozostaje to, że męska i żeńska kadra Polski mają zapewniony udział w swoich imprezach.

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
reprezentacja Argentyny siatkarzy Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentacja Argentyny siatkarzy
Strona FEVA (Argentyńskiej Federacji Siatkarskiej) podaje, że FIVB zdecydowała się na zmiany w systemie kwalifikacji do siatkarskich mistrzostw świata w 2022 roku. Przypomnijmy, że męska edycja turnieju odbędzie się w Rosji, natomiast gospodarzami żeńskich MŚ oficjalnie zostały ogłoszone Polska i Holandia. Dlatego polskie siatkarki na pewno zagrają w kolejnej edycji siatkarskiego mundialu, podobnie jak reprezentacja mężczyzn, która za trzy lata będzie broniła tytułu mistrzów świata.

Rosja: Zenit Kazań wygrał rundę zasadniczą. Polacy ze zmiennym szczęściem

Miejsce w 24-zespołowych rozgrywkach mają zapewnione gospodarze turnieju (Rosja oraz Polska i Holandia) oraz aktualni mistrzowie świata (Polska i Serbia). Do tego z kontynentalnych kwalifikacji zostaną wyłonione po dwa najlepsze zespoły, co daje łącznie po dziesięć reprezentacji w kobiecych i męskich MŚ. Na razie nie jest jasne, czy chodzi o osobne turnieje kwalifikacyjne do mistrzostw (takie jak w europejskiej strefie CEV), czy awansie dwóch najlepszych reprezentacji w mistrzostw danego kontynentu, jak ma to miejsce w strefie afrykańskiej czy NORCECA.

Najpoważniejszą zmianą w formacje eliminacji jest to, że resztę uczestników wyłoni sześć turniejów interkontynentalnych (po cztery drużyny w jednej grupie), których skład będzie zależny od światowego rankingu FIVB. Z każdej grupy do mistrzostwa świata mają awansować dwie najlepsze ekipy. Podobnie rozwiązanie zastosowano w kwalifikacjach olimpijskich Tokio 2022, z tym że w ich przypadku do turnieju olimpijskiego awansować ma jedynie zwycięzca grupy. Argentyńskie doniesienia nie precyzują, czy system eliminacji do MŚ kobiet będzie się różnił ze względu na dwóch gospodarzy turnieju. Brakuje także oficjalnego komunikatu w sprawie zmian ze strony FIVB.

PGE Skra Bełchatów "wyrwała" wygraną w meczu z Cerradem Czarnymi Radom. "W tym sezonie nie jest i nie będzie łatwo"

ZOBACZ WIDEO: HME Glasgow 2019. Piotr Lisek: Polska skokami stoi!
Czy Polacy obronią w 2022 tytuł mistrza świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
feva.org.ar
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×