Serie A kobiet: efektowny rewanż Joanny Wołosz. Malwinie Smarzek ucieka play-off

Zanetti Bergamo z Malwiną Smarzek w składzie przegrało spotkanie z ligowym outsiderem i skomplikowało sobie drogę do czołowej ósemki ligi. W lepszych humorze była na pewno Joanna Wołosz, której klub zdecydowanie wygrał spotkanie na szczycie.

Michał Kaczmarczyk
Malwina Smarzek w barwach Zanetti Bergamo Facebook / Zanetii Bergamo / Na zdjęciu: Malwina Smarzek w barwach Zanetti Bergamo
Niedawno w Lidze Mistrzyń Savino Del Bene Scandicci swoim zwycięstwem nad Imoco Volley Conegliano sprawiło, że mistrzynie Włoch musiały do samego końca drżeć o wyjście z grupy i ratować się w prawie beznadziejnej sytuacji. Jak się okazało, Pantery z Conegliano nie doznały przez to żadnej traumy i w ostatnim ligowym starciu pewnie rozprawiły się z Isabelle Haak i spółką, rewanżując się za porażkę w europejskich pucharach.

Błysk atakujących i rzeszowska ściana. Punkty, bloki, asy 23. kolejki PlusLigi

Zagrywki Imoco rozbiły przyjęcie gości, przez co ekipa ze Scandicci kończyła zaledwie co trzecią piłkę w ataku, a Joanna Wołosz (1 punkt blokiem) dawała koncert gry ze środkowymi. W zyskaniu kompletu punktów nie przeszkodziła nawet słabsza postawa Karsta Lowe, jako że swoje na skrzydle zrobiła jej rodaczka Kimberly Hill (12 pkt), wybrana MVP spotkania. Tak efektowna wygrana drużyny Wołosz to dobry prognostyk dla niej przed nadchodzącym ćwierćfinałem Ligi Mistrzyń, w którym włoski klub zmierzy się z Eczacibasi Stambuł.

Imoco umocniło się na pozycji lidera, która na koniec fazy zasadniczej Serie A dałaby klubowi Joanny Wołosz pewne miejsce w przyszłorocznej Lidze Mistrzyń. Za to spadek na szóste miejsce zanotowało Epiu Pomi Casalmaggiore z Agnieszką Kąkolewską i Katarzyną Skorupą w składzie. Trener Epiu Pomi Marco Gaspari sugerował, że częściowo za porażkę były odpowiedzialne problemy zdrowotne w zespole, które utrudniały przygotowania do meczu. Tak czy siak w starciu z Saguellą Team Monza ujawniły się wszystkie grzechy Pomi z tego sezonu, co przerwało rodzącą się serię zwycięstw.

Tym razem "Kąka" zagrała słabe spotkanie i zeszła na stałe z parkietu w trakcie trzeciego seta z dorobkiem 4 punktów (36 proc. skuteczności w ataku) i bez punktowego bloku. Skorupa natomiast zmieniła Giulię Pincerato po pierwszym secie, przegranym przez Epiu Pomi do 21, i pomogła w wyrównaniu wyniku spotkania, ale tego dnia fatalnie przyjmujące gospodynie nie były w stanie ugrać więcej.

Paradoksalnie Zanetti Bergamo po porażce 2:3 z Reale Mutua Fenera Chieri awansowało na dziewiąte miejsce w tabeli ligi, ale teraz traci pięć punktów do ósmego klubu z Cuneo i na własne życzenie oddaliło się od fazy play-off. Klub Malwiny Smarzek (24 pkt, 47 proc. skuteczności, 1 blok) dobrze zareagował na porażkę w trzecim secie i w kolejnej części meczu rozgromił rywala 25:9, ale w dalszej części spotkania zabrakło mu konsekwencji i punktów przyjmujących. Klub z Bergamo musi zdobyć jak najwięcej "oczek" w nadchodzących starciach z Club Italia, Savino Del Bene Scandicci i Saguellą Team Monza, by uratować sezon. Póki co bliżej dalszej walki o medale jest klub z Cuneo, który pokonał bez straty seta Lardini Filottrano (Anna Kaczmar ani razu nie pojawiła się na boisku).

Wielki pech Robberta Andringi. Nabawił się urazu ponownie w starciu z Cuprum Lubin

Wyniki 22. kolejki Serie A kobiet:

Unet E-Work Busto Arsizio - Banca Valsabbina Millenium Brescia 3:0 (25:18, 25:20, 25:18)

Imoco Volley Conegliano - Savino Del Bene Scandicci 3:0 (25:20, 25:16, 25:19)

Epiu Pomì Casalmaggiore - Saugella Team Monza 1:3 (21:25, 25:20, 17:25, 20:25)

Zanetti Bergamo - Reale Mutua Fenera Chieri 2:3 (25:23, 20:25, 22:25, 25:9, 9:15)

Bosca San Bernardo Cuneo - Lardini Filottrano 3:0 (25:18, 25:15, 25:23)

Il Bisonte Firenze - Club Italia Crai - 5 marca, godz 20:30

Pauzuje: Igor Gorgonzola Novara