Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Beniaminek podsumował sezon zasadniczy - konferencja prasowa przedstawicieli klubu, misata i sponsorów

Po zakończonym meczu ostatniej 18-ej kolejki rundy zasadniczej odbyła się konferencja, na którą zarząd klubu zaprosił włodarzy miasta i sponsorów wspomagających MKS Dąbrowa Górnicza w rozgrywkach Ligi Siatkówki Kobiet.
Zbigniew Bartnik
Zbigniew Bartnik

Robert Karlik (prezes MKS Dąbrowa Górnicza):
- Poprosiłem dzisiaj państwa o przybycie, ponieważ nie chciałem sobie odebrać przyjemności zakomunikowania, że Dąbrowa Górnicza utrzymała się w ekstraklasie. Nie wszyscy kilka miesięcy temu w to wierzyli. My bardzo wierzyliśmy. Chcę państwu bardzo serdecznie podziękować za to, że nas wspieraliście i gorąco dopingowaliście. Z przyjemnością zauważyłem, że bardzo ważne osoby odwiedzały nas podczas tego sezonu, co bardzo dobrze może rokować na przyszłość. Witam bardzo serdecznie władze miasta z Panem Prezydentem na czele.

Chciałbym w kilku zdaniach podsumować ostatnie kilka miesięcy.

Przede wszystkim bardzo dziękuję naszym sponsorom, bo nie ma co ukrywać, że dzięki nim udało się nam osiągnąć taki wynik. Szczególnie dziękuję Urzędowi Miasta Dąbrowa Górnicza, z Panem Prezydentem Zbigniewem Podrazą, panem pełnomocnikiem Robertem Koćmą i panią dyrektor CSiR Dagmarą Molicką, którzy bardzo mocno nas wspierali, zwłaszcza finansowo. Naszym największym sponsorem był Mayland inwestor Centrum Handlowego Pogoria, a pani Anna Skrocka najczęściej się z nami kontaktowała. Bardzo państwu dziękujemy za to, co do tej pory dla nas zrobiliście. Ale to nie wszyscy, którzy przyczynili się do sukcesu. Wspierali nas również: Koksownia Przyjaźń, Polska Energia, Of.pl, Enion Energia Grupa Tauron, URSA Grupo Uralita, ALBA, Hobas i wiele mniejszych firm pomogło nam ten sezon zakończyć sukcesem.

Oczywiście nie byłoby takiego wyniku, gdyby nie sportowcy, którzy walczyli na parkiecie. Trudno wyróżnić kogokolwiek z zespołu. Podziękowania należą się całej drużynie, kadrze trenerskiej, zawodniczkom. Chciałem też podkreślić rolę byłego trenera, a obecnie wiceprezesa klubu Waldemara Kawki. Bez jego pomocy, jego zmysłu organizacyjnego byłoby nam bardzo, bardzo, bardzo ciężko. Dziękuję mu bardzo serdecznie za to, co dla nas zrobił i mam nadzieję, że będziemy mogli współpracować w przyszłości.

Chciałbym na kanwie pewnego artykułu, który przeczytałem w internecie, nawiązać do naszej przyszłości. Wyczytałem wiadomość, że podczas protestu siatkarek Winiar Kalisz dziennikarz napisał, że w LSK są tylko dwa kluby wiarygodne finansowo, tzn. BKS Bielsko Biała i Muszynianka Muszyna. Pragnę stwierdzić, że nasz klub takich problemów nie ma. Pisanie w tak kategoryczny sposób mnie dotknęło. Uważam, ze w przypadku podawania podobnych informacji, należy najpierw je sprawdzić. Opinia o naszym klubie w całym polskim siatkarskim środowisku jest doskonała. Niech świadczy o tym fakt, że już kilka zawodniczek bezpośrednio lub poprzez swoich przedstawicieli kontaktowało się z nami w sprawie współpracy w przyszłym sezonie. Można wyciągnąć wniosek, że jesteśmy wiarygodnym klubem, uzyskaliśmy w ostatnim roku bardzo stabilną pozycję w LSK. Nazwisk nie mogę zdradzić.

Pragniemy dojść do porozumienia z najważniejszym sponsorem, by później postawić sobie cele na przyszły sezon. Do końca obecnego chcemy sfinalizować rozmowy. Również do tego czasu zamierzamy mieć ukształtowany skład zespołu. Zapraszam potencjalnych sponsorów do współpracy. Cele na nadchodzący sezon będą wyższe od tych, które mieliśmy obecnie.

Jeszcze raz chcę podziękować dziewczynom za osiągnięcie postawionego celu, choć w trudnej walce, ale udało się. Na koniec chcę złożyć życzenia szybkiego powrotu do zdrowia Magdzie Piątek, która po doznanej kontuzji przeszła zabieg rekonstrukcji wiązadła krzyżowego przedniego. Teraz przed nią rehabilitacja. Mam nadzieję, że szybko wróci do drużyny.
Rozgrywki wprawdzie kończą się w maju, ale nasza radość z tego, że zostajemy na kolejny sezon jest tak duża, że nie mogliśmy sobie pozwolić na czekanie na tego typu konferencję do końca maja. Po prostu chcieliśmy jak najszybciej doznać tej radości, że kolejny rok gramy w ekstraklasie. Dziękuję.

Zbigniew Podraza (prezydent miasta Dąbrowa Górnicza):
- Myślę, że przeżyliśmy wspaniałą przygodę, wszyscy ci co przychodzili na mecze, nasi sponsorzy i nasze zawodniczki. Za to im wszystkim serdecznie dziękuję, za wspaniałe przeżycia, bo mówiąc dobitnie grały z nożem na gardle, a końcówka była naprawdę wspaniała i ci co chodzili na mecze to myślę, że nie żałują tego. Ja życzę im przede wszystkim dobrej kondycji, zdrowia, bo wiem, że bardzo nas przetrzebiono w ostatnich meczach. Jeszcze raz serdecznie dziękuję przede wszystkim paniom, tak jak wcześniej powiedziałem za wspaniałą przygodę, ja akurat się tym emocjonuję i to przeżywam, ale jest to przy okazji wspaniała promocja również dla miasta. Szczególnie dziękuję tutaj przedstawicielom z firmy Mayland, Enion, Hobas i innym sponsorom, których wymienił prezes Karlik. Zachęcam do dalszej współpracy i myślę, że powinniśmy się wszyscy cieszyć. Jeszcze raz dziękuję.

Andrzej Jarosz (przedstawiciele Mayland Real Estate):
- W imieniu Maylad?a inwestora Centrum Handlowego Pogoria, chciałem podziękować przede wszystkim drużynie a także klubowi za dobrze wydane pieniądze. Każdy sponsor liczy na to, że ta inwestycja będzie jakoś wykorzystana. Jest to zawsze pewien rodzaj hazardu, ale widać, że wygraliśmy. Tak, że jesteśmy bardzo zadowoleni z tego obopólnego interesu.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×