Liga Mistrzów: Trefl Gdańsk przerwał niesamowitą serię zwycięstw Zenitu Kazań

Trefl Gdańsk co prawda odpadł z Ligi Mistrzów 2018/2019 po "złotym secie", ale przerwał zwycięską serię Zenitu w tych rozgrywkach. Licznik triumfów ekipy z Kazania z rzędu zatrzymał się na 30.

Tomasz Rosiński
siatkarze Trefla Gdańsk Newspix / Tadeusz Skwiot / Na zdjęciu: siatkarze Trefla Gdańsk
Trzydzieści wygranych z kolei Zenitu w LM i basta. We wtorkowy wieczór seria zwycięstw mistrza Rosji w Champions League za sprawą Trefla dobiegła końca (gdańszczanie odnieśli w Kazaniu wiktorię po tie-breaku, a polegli dopiero w decydującym "złotym secie").

Niesamowity, tryumfalny pochód podopiecznych Władimira Alekny w Champions League rozpoczął się 24 marca 2016 roku od wiktorii z PGE Skrą Bełchatów (3:0).

Później kazańska drużyna wygrała jeszcze dwadzieścia dziewięć meczów i zatrzymała się dopiero na klubie z Trójmiasta, który był bliski wyeliminowania utytułowanego rywala z Ligi Mistrzów.

Zenit Kazań pozostał w grze o swoją piątą z rzędu (!) wiktorię w LM. W półfinale zmierzy się z triumfatorem dwumeczu Sir Sicoma Colussi Perugia - Chaumont VB 52 (w pierwszym starciu zwyciężył mistrz Włoch 3:2).