Piotr Nowakowski skomentował dwumecz z Zenitem. "Byliśmy tak blisko"

Trefl Gdańsk był o włos od sprawienia ogromnej sensacji w Kazaniu. Zenit przegonił polski zespół dosłownie na ostatniej prostej. - Byliśmy tak blisko. Mieliśmy cztery piłki meczowe - powiedział Piotr Nowakowski.

Sebastian Zwiewka
Piotr Nowakowski WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Piotr Nowakowski
Siatkarze prowadzeni przez Andreę Anastasiego przegrali pierwsze spotkanie w Ergo Arenie 2:3. Już wtedy w ich kierunku poleciały ogromne pochwały. Mecz rewanżowy w Kazaniu był jeszcze lepszy w wykonaniu ekipy ze stolicy Trójmiasta.

- To był jeden z tych momentów w karierze, kiedy jesteś tak blisko! Mieliśmy cztery piłki na wagę awansu, a później jeszcze doprowadziliśmy do "złotego seta". Zakończenie jednak nie było wymarzone - przyznał środkowy gdańszczan.

Trefl Gdańsk w środę wygrał dwa pierwsze sety. Rosyjska drużyna odpowiedziała w trzeciej odsłonie, ale do głosu później znowu doszli przyjezdni. Żółto-czarni mieli cztery piłki na wagę awansu, a najlepszą okazję zmarnował Maciej Muzaj. Atakujący nieznacznie przestrzelił i dał Zenitowi Kazań szansę na poprawę.

Ostatecznie, gdańszczanie wygrali po tie-breaku, ale w "złotym secie" lepsi okazali się siatkarze z Rosji i to oni zameldowali się w półfinale Ligi Mistrzów. - Zagraliśmy naprawdę dobrze. Najprawdopodobniej zabrakło nam trochę szczęścia. Mieliśmy swoje szanse, ale nie zdołaliśmy ich wykorzystać. Wszystko zależało od nas - dodał dwukrotny mistrz świata.

Nowakowski zauważył, że duży wpływ na odpadnięcie z rozgrywek miała zeszłotygodniowa porażka w Trójmieście. Dwa sety zostały wówczas bardzo pechowo przegrane. - Swoje szanse mieliśmy również w Gdańsku. Spotkanie rewanżowe było dobre i mogliśmy wygrać 3:0 lub 3:1. Taki jest sport. Teraz to Zenit miał trochę więcej szczęścia - zakończył.

Czy Trefl Gdańsk był lepszym zespołem w dwumeczu z Zenitem Kazań?