Liga Narodów Kobiet: porażka Polek po tie-breaku z Włoszkami. Sprawdź ich miejsce w tabeli rozgrywek

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Polski
Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Polski

Biało-Czerwone przegrały z Włoszkami 2:3, ale zdobyły jeden punkt w pierwszej kolejce Ligi Narodów Kobiet 2019. Polki zajmują 9. miejsce w tabeli rozgrywek.

Po pierwszej serii spotkań liderkami tabeli są reprezentantki USA. Amerykanki 3:0 wygrały z Belgijkami, a w całym spotkaniu straciły zaledwie 53 punkty.

W pierwszej kolejce punktami podzieliły się tylko drużyny Włoch i Polski. W Opolu siatkarki z półwyspu Apenińskiego prowadziły już 2:0. Biało-Czerwone odrobiły jednak straty i doprowadziły do tie-breaka. W nim lepsze okazał się wicemistrzynie świata.

Łącznie w pierwszej serii spotkań zwycięstwa za trzy punkty odniosło siedem zespołów. Pięć wygrało bez straty seta.