Liga Narodów Kobiet: Belgia pokonana, Polki z szóstym zwycięstwem

Reprezentacja Polski siatkarek z szóstym zwycięstwem w Lidze Narodów 2019. Tym razem zawodniczki prowadzone przez trenera Nawrockiego uporały się z gospodarzem turnieju w Kortrijk, Belgią (3:1).
Tomasz Rosiński
siatkarki reprezentacji Polski Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Polski

Polki przystępowały do środowej rywalizacji z Belgijkami z chęcią rehabilitacji za wtorkową porażkę z Serbkami (0:3). To było widać od początku rywalizacji, którą polskie siatkarki rozpoczęły z wysokiego "c", wychodząc na prowadzenie 10:5. Umiejętnie rozgrywała Marlena Pleśnierowicz, a bardzo dobrze atakowała i zagrywała Malwina Smarzek. Podopieczne Jacka Nawrockiego starały się kontrolować boiskowe wydarzenia i nie pozwalały swoim rywalkom na zbyt wiele. Biało-Czerwone już nie dały się dogonić i triumfowały w inauguracyjnym secie do 22.

Wydawało się, że zespół z Polski jest na fali, bo w pewnym momencie wygrywał 8:4. Z czasem belgijska drużyna przebudziła się z letargu, wrzuciła wyższy bieg i za sprawą Britt Herbots odrobiła wszystkie straty. W drugiej odsłonie gra była szarpana z obydwu stron i wszystko miało się rozstrzygnąć w końcówce. Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowała kadra Belgii, która zwyciężyła 25:21.

Podrażnione takim obrotem spraw Polki wyszły na kolejną partię bardzo skoncentrowane. Biało-Czerwone wzmocniły blok, poprawiły się w ataku i dzięki temu objęły prowadzenie 10:7. Belgijki zaczęły popełniać coraz więcej błędów własnych, które skrzętnie wykorzystywały reprezentantki Polski. Znakomicie poczynała sobie Kamila Witkowska, a jej ekipa odniosła zdecydowaną wiktorię 25:18.

Po zmianie stron brylowała urodzona w 2000 roku Magdalena Stysiak, która napędzała grę kadry Polski. Swoje trzy grosze dorzuciła Smarzek i było 12:9 dla Biało-Czerwonych. Gospodynie imprezy nie zamierzały się poddawać i doprowadziły do emocjonującego finiszu seta. Decydujące akcje lepiej rozegrały Polski, które wygrały 25:23 i cały mecz 3:1.