Liga Narodów Kobiet: Serbia poszła za ciosem po pokonaniu Polek. Kolejna porażka Rosji

Reprezentacja Serbii odniosła drugie zwycięstwo w turnieju Ligi Narodów Kobiet w Kortrijk. Pokonała 3:1 Rosję, której w trzecim secie sprawiła dotkliwe lanie.

siatkarki reprezentacji Serbii Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Serbii
Serbki przystąpiły do meczu z Rosjankami podbudowane zwycięstwem 3:0 z Polkami. W ich składzie doszło do zmian. Bianka Busa zastąpiła na przyjęciu Jelenę Blagojević, a na środku zagrała Jovana Kocić, a nie Mina Popović.

Drużyna z Bałkanów rozpoczęła pojedynek równie źle jak ten z Biało-Czerwonymi. Różnica polegała na tym, że w końcówce pierwszego seta zlikwidowała wyraźne prowadzenie Polek, a kolejne rywalki dogonić się już nie dały. Rosja wygrała 25:22, ale na tym jej sukcesy w środę skończyły się.

Serbia przejęła inicjatywę na boisku w drugiej partii. Szybko wyciągnęła wnioski ze swoich błędów i wygrała trzy następne sety. W trzecim sprawiła Rosjankom lanie 25:11. Drużyna poprawiła początkowo niską skuteczność w ataku, a jej czołowymi punktującymi były Ana Bjelica oraz Bianka Busa. Ich siatkarskie życiorysy łączy gra w Chemiku Police. Bjelica zaprezentowała się zdecydowanie lepiej niż we wtorek, zdobyła 27 punktów, z czego pięć blokiem i cztery zagrywką.

Rosja poniosła szóstą porażkę z rzędu i została na przedostatnim miejscu w tabeli. Gorsza od niej jest wyłącznie Bułgaria. Serbki, choć radzą sobie bez selekcjonera Zorana Terzicia i liderki Tijany Bosković, odrabiają straty do drużyn będących na miejscach premiowanych awansem do turnieju finałowego.

Serbia - Rosja 3:1 (22:25, 25:18, 25:11, 25:22)

Serbia: Aleksić, Busa, Kocić, Lazović, Mirković, Bjelica, Pusić (libero), Gocanin (libero) oraz Antanasijević, Popović, Blagojević, Kubura.

Rosja: Parubec, Efimowa, Kuriło, Orłowa, Romanowa, Chaleckaja, Czikrizowa (libero), Gałkina (libero) oraz Lazarenko, Kotikowa, Rysewa, Jurinskaja, Russu.