Liga Narodów Kobiet. Mistrzynie końcówek. Belgijki wygrały za trzy punkty z Rosjankami

W 7. kolejce Ligi Narodów Kobiet reprezentantki Belgii u siebie pokonały Rosjanki bez straty seta. Dla gospodarzy turnieju to już czwarte zwycięstwo w rozgrywkach. Rosjanki pozostają natomiast z jednym triumfem.

Szymon Łożyński
Na zdjęciu siatkarki reprezentacji Belgii Materiały prasowe / volleyball.world / Na zdjęciu siatkarki reprezentacji Belgii
Premierowa odsłona widowiska była wyrównana. Na początku minimalnie z przodu były Rosjanki. W końcówce seta Belgijki przechyliły jednak szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Wypracowały sobie trzy punkty przewagi (23:20) i nie oddały jej do końca partii, triumfując 25:22. Znakomicie w szeregach drużyny gospodarzy radziła sobie Britt Herbots.

W drugiej partii również to miejscowe były górą. W ataku ich przewaga nad Rosjankami była coraz bardziej wyraźna. Do dobrze spisującej się na siatce Herbots dołączyła także Kaja Grobelna. Reprezentantki Sbornej nie potrafiły znaleźć sposobu na te dwie zawodniczki i musiały uznać wyższość w drugim secie rywalek 20:25.

Przez większą część trzeciego seta wydawało się, że zwycięzcy tego pojedynku nie poznamy po tej odsłonie. Rosjanki miały niewielką, ale jednak przewagę. W końcówce zdecydowanie skuteczniej zagrały jednak Belgijki. Najpierw doprowadziły do remisu po 20. Później zdobyły dwa kolejne punkty. Taka przewaga wystarczyła im do tego, by triumfować 25:22 i w całym meczu 3:0.

Belgia - Rosja 3:0 (25:22, 25:20, 25:22)

Belgia: Grobelna, Herbots, Janssens, Van Gestel, Sobolska, Van de Vyver, Valkenborg (libero) oraz Stragier, Van Avermaet, Guilliams (libero)

Rosja: Efimowa, Parubets, Orłowa, Romanowa, Chaleckaia, Jurinskaia, Chikrizowa (libero) oraz Kuriło, Kotikowa, Rysewa, Russu, Galkina (libero)