Liga Narodów Kobiet. Sprawdź miejsce w tabeli polskich siatkarek po porażce z Amerykankami

To było arcyważne spotkanie w kontekście awansu do Final Six. Polskie siatkarki przegrały z Amerykankami 1:3. Biało-Czerwone nie straciły jeszcze szans na turniej finałowy, ale ich sytuacja zaczyna się komplikować. Sprawdź miejsce Polek w tabeli.
Szymon Łożyński
Materiały prasowe / volleyball.world / Na zdjęciu: reprezentacja Polski siatkarek

Po środowym niepowodzeniu, podopieczne Jacka Nawrockiego z bilansem 7 zwycięstw i 4 porażek zajmują 6. miejsce w tabeli. Amerykanki mają o jeden triumf więcej. W środę do Polek mogą zbliżyć się Belgijki, które przed meczem z Niemkami mają bilans 6 zwycięstw i 4 porażek.

Przypomnijmy, że Biało-Czerwone tegoroczną Ligę Narodów Kobiet rozpoczęły od porażki z wicemistrzyniami świata Włoszkami 2:3. Później wygrały z Niemkami (3:1), Tajkami (3:0), Bułgarkami (3:1), Brazylijkami (3:2), Holenderkami (3:1). Z Serbią nasze reprezentantki musiały uznać wyższość rywalek (0:3), ale później wygrały z Belgijkami (3:1) i Rosjankami (3:2). Następnie lepsze od Polek były Chinki (3:0) i Amerykanki (3:1).

Do końca fazy grupowej Biało-Czerwone zagrają jeszcze z Turcją, Koreą Południową, Dominikaną i Japonią. Do Final Six awansuje pięć najlepszych drużyn w tabeli po 15 kolejkach oraz gospodarz Chiny.