Liga Narodów. Sprawdź tabelę rozgrywek po meczu Polaków z Irańczykami

W 8. kolejce Ligi Narodów polscy siatkarze przegrali z Iranem 2:3, mimo że prowadzili już 2:1 w setach. Sprawdź, które miejsce zajmują w tabeli Biało-Czerwoni po sobotnim niepowodzeniu.
Szymon Łożyński
Materiały prasowe / volleyball.world / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski

Po ośmiu spotkaniach Biało-Czerwoni mają na swoim koncie 4 zwycięstwa i 4 porażki. Z 12 punktami aktualnie zajmują 7. lokatę w tabeli rozgrywek.

Przypomnijmy, że nasi reprezentanci rozpoczęli tegoroczną Ligę Narodów od zwycięstwa z Australią 3:1. Później wygrali z USA 3:2, przegrali z Brazylią 1:3 i Francją również 1:3. Następnie pokonali Bułgarię 3:1, Chiny 3:0. Już w Urmii okazali się słabsi najpierw od Rosjan (1:3), a w sobotę od Irańczyków (2:3).

Do turnieju finałowego, który w dniach 10-14 lipca odbędzie się w Chicago, awansuje pięć najlepszych drużyn w tabeli rozgrywek oraz gospodarz, reprezentacja USA. Jeśli Amerykanie będą w czołowej piątce, to awansuje również 6. drużyna w tabeli po 15 kolejkach.

• Wiatrak Skoków 0
    Niestety, ale prawda jest taka, że leżało u nas rozgrywanie piłki i jedyny okres w meczu w jakim stało ono na jako takim poziomie to 2. i 3. set, a w reszcie meczu to rozgrywanie było poniżej krytyki. Przez prawie cały czas było wiadomo gdzie nasz rozgrywający Janusz zagra, już pomijając to, że połowa nagranych piłek to była albo za bardzo na siatkę, albo za bardzo za plecy atakujących, dlatego nie rozumiem tego czemu komentatorzy tak naszego rozgrywającego chwalili.
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
  • Ewa Sa 0
    A ja bardzo lubię komentowanie Tomasza Swędrowskiego. Obwinianie komentatora za to, że zawodnicy popełniają błędy, ciekawa strategia... zwłaszcza, że zawodnicy tego komentarza w czasie meczu nie słyszą... Fluidy... Oglądaj na Jedynce, spodoba Ci się, bo mnie z kolei tamten komentator irytuje...
    Ksawery Darnowski Współczuję kibicom oglądającym mecz Iran-Polska na Polsat Sport. Komentator T. Swędrowski nie zna tego mądrego powiedzenia, że nie chwali się dnia przed zachodem słońca. Gdy tylko pochwalił Kwolka, że rozgrywa świetny mecz, Kwolek zaczął popełniać błędy (tak samo było w poprzednim meczu). Później to samo z Kaczmarkiem. Kiedyś Swędrowski miał zwyczaj mówić np "już tylko dwa punkty przewagi do odrobienia...". Jakby nie wiedział, że odrabia się tylko straty a nie przewagi. Trudno więc oglądać mecz z komentarzem tego faceta.
  • Ksawery Darnowski 1
    Współczuję kibicom oglądającym mecz Iran-Polska na Polsat Sport.
    Komentator T. Swędrowski nie zna tego mądrego powiedzenia, że nie chwali się dnia przed zachodem słońca. Gdy tylko pochwalił Kwolka, że rozgrywa świetny mecz, Kwolek zaczął popełniać błędy (tak samo było w poprzednim meczu). Później to samo z Kaczmarkiem.
    Kiedyś Swędrowski miał zwyczaj mówić np "już tylko dwa punkty przewagi do odrobienia...". Jakby nie wiedział, że odrabia się tylko straty a nie przewagi.
    Trudno więc oglądać mecz z komentarzem tego faceta.