Liga Narodów Kobiet: Brazylia liderem. Pokonała Włoszki, wyprzedziła Turczynki

Brazylia wygrała 3:0 z Włochami i objęła prowadzenie w tabeli Ligi Narodów Kobiet. Wyprzedziła nie tylko pokonaną Italię, ale również Turcję.

Na pierwszym planie zdjęcia siatkarki reprezentacji Brazylii Materiały prasowe / volleyball.world / Na pierwszym planie zdjęcia siatkarki reprezentacji Brazylii
W Ankarze rywalizują cztery reprezentacje będące w górnej połowie tabeli Ligi Narodów Kobiet. Na dodatek trzy z nich są na miejscach premiowanych awansem do turnieju finałowego. Każdego dnia kibice zobaczą jeden mecz będący przedsmakiem pojedynków o medale w Nankin. We wtorek bohaterkami takiej hitowej konfrontacji były Brazylijki i Włoszki.

W długimi fragmentami wyrównanym meczu Brazylia potrafiła postawić na swoim w każdym secie i odniosła zwycięstwo 3:0. Italia zdobyła więcej punktów atakiem, ale zbudowaną w ten sposób bazę, roztrwoniła 24 błędami własnymi. Brazylijki były równiejsze, solidniejsze. Gabriela Braga Guimaraes zdobyła 13 punktów, a skuteczność była atutem Natalii Pereiry, Any Beatriz Correi i Mary Ferreiry Leao. Siatkarki z Ameryki Południowej wskoczyły na pierwsze miejsce w tabeli i czekały na niepowodzenie Turcji.

Drużyna znad Bosforu nie poradziła sobie z Belgią. W wieczornym meczu przed własną publicznością miała dużo problemów z rywalkami. Pierwszego seta wygrała jeszcze Turcja, ale w trzech kolejnych górowały Kaja Grobelna i spółka. Belgia wygrała w Ankarze 3:1. Przyjezdne były odrobinę lepsze w większości elementów poza zagrywkami. Britt Herbots zdobyła 22 punkty, z których trzy serwisem. Po trzy skuteczne bloki zaprezentowały Celine Van Gestel, Dominika Sobolska i Marlies Janssens. Gospodynie mogły zostać liderkami, a wylądowały na piątym miejscu. W tabeli prowadzi od wtorku Brazylia.