Liga Narodów. Znamy skład reprezentacji Polski na turniej w Mediolanie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Vital Heynen (z lewej) i Michał Mieszko Gogol (z prawej)
Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Vital Heynen (z lewej) i Michał Mieszko Gogol (z prawej)
zdjęcie autora artykułu

Vital Heynen przed turniejem we włoskim Mediolanie dokonał kolejnych zmian w składzie. Wolne w końcu otrzymał Dawid Konarski.

W tym artykule dowiesz się o:

W ostatnim turnieju reprezentacja Polski pokonała Kanadę, ale przegrała swoje mecze z Iranem oraz Rosją. W Mediolanie czekają ich starcia z gospodarzami imprezy, czyli Włochami, a także Serbami i Argentyńczykami.

Tym razem Vital Heynen nie wymienił połowy składu, wprowadził tylko drobne poprawki. Jakuba Popiwczaka zastąpił Damian Wojtaszek, w miejsce Marcina Janusza pojawił się Marcin Komenda. Ponadto do domu wrócili Dawid Konarski i Tomasz Fornal, a także Piotr Łukasik. Zastąpią ich Maciej Muzaj, Bartłomiej Bołądź oraz Bartosz Bednorz.

Czytaj też: -> Oficjalnie: Łukasz Żygadło zawodnikiem Al Arabi SC -> Irański gwiazdor w małym Będzinie, czyli niemożliwe nie istnieje. "To była szybka oferta"

Do drobnej roszady doszło również w sztabie szkoleniowym. Do kadry wrócił Michał Gogol, a do kraju poleciał Sebastian Pawlik. Turniej w Mediolanie będzie za to ostatnim dla Pawła Woickiego, który w pełni poświęci się pracy z kadrą uniwersjadową.

Po trzech weekendach zmagań w Lidze Narodów Polacy zajmują siódme miejsce w tabeli. Do turnieju finałowego awansuje pięć najlepszych ekip oraz Amerykanie, którzy po raz pierwszy zorganizują Final Six.

Skład reprezentacji Polski na turniej w Mediolanie (Włochy):

Rozgrywający: Grzegorz Łomacz, Marcin Komenda

Atakujący: Bartłomiej Bołądź, Łukasz Kaczmarek, Maciej Muzaj

Środkowi: Norbert Huber, Karol Kłos, Jakub Kochanowski.

Przyjmujący: Bartosz Bednorz, Bartosz Kwolek, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka.

Libero: Jędrzej Gruszczyński, Damian Wojtaszek.

Sztab trenerski i medyczny: Vital Heynen - trener Michał Gogol - asystent trenera Paweł Woicki - asystent trenera Robert Kaźmierczak - statystyk Sebastian Żabierek - lekarz Paweł Brandt - fizjoterapeuta Elżbieta Poznar - kierownik drużyny

ZOBACZ WIDEO Kochanowski o celach reprezentacji Polski. "Wywalczenie kwalifikacji na igrzyska olimpijskie to priorytet"

Źródło artykułu: