Liga Narodów. Irańczycy rozbili Australię. Francuzi ograli Portugalczyków

Reprezentacja Iranu bez najmniejszych problemów pokonała Australię 3:0 w drugim dniu turnieju Ligi Narodów w Ardabil. Również w trzech setach, ale po znacznie bardziej zaciętym meczu, Francja wygrała z Portugalią.

Adrian Nuckowski
reprezentacja Iranu Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentacja Iranu
Ósme zwycięstwo w tegorocznej Lidze Narodów zapisali na swoje konto Francuzi. Trójkolorowi po trzech, wyrównanych setach pokonali Portugalię. Podopieczni Hugo Silvy mogą szczególnie żałować drugiej partii, w której mieli nawet trzy punkty przewagi nad przeciwnikiem (19:16). Portugalczycy świetnie spisali się w bloku (15-4), jednak w pozostałych elementach siatkarskiego rzemiosła lepsi byli ich rywale.

Najwięcej "oczek" dla siatkarzy prowadzonych przez Laurenta Tillie zdobył Timothee Carle (12 punktów). Wśród pokonanych przyzwoity mecz rozegrał zawodnik Aluronu Virtu Warty Zawiercie, Alexandre Ferreira.

Najmniejszych problemów z pokonaniem Australijczyków nie mieli Irańczycy. Persowie w żadnym z setów nie pozwolili rywalom na wywalczenie choćby dwudziestu punktów. Podopieczni Igora Kolakovica są już bardzo blisko wywalczenia awansu na Final Six. Po jedenastu spotkaniach mają oni na swoim koncie dziesięć zwycięstw i prowadzą w ogólnej tabeli rozgrywek.