Liga Narodów. Polska - Japonia. Twitter pod wrażeniem gry Karola Kłosa

Final Six coraz bliżej. Nie było łatwo, ale polscy siatkarze pokonali Japonię 3:1 w 13. kolejce Ligi Narodów. Tym samym zrobili kolejny krok w kierunku turnieju finałowego. Na Twitterze największy zachwyt po tym meczu wzbudził Karol Kłos.

Szymon Łożyński
Karol Kłos Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Karol Kłos
Piątkowy pojedynek w Lipsku dla podopiecznych Vitala Heynena nie rozpoczął się jednak najlepiej. Przestój po drugiej przerwie technicznej kosztował Polaków porażkę w pierwszym secie. Później Biało-Czerwoni mieli jeszcze problemy w trzeciej odsłonie, w której przegrywali już 22:24, by wygrać ją na przewagi.

Co najważniejsze, ostatecznie cieszyli się jednak ze zwycięstwa i są coraz bliżej wyjazdu na turniej finałowy Ligi Narodów do Chicago.

Michał Kaczmarczyk z WP SportoweFakty i Maciej Piasecki z TVP Sport podkreślili bardzo dobrą grę w piątkowe popołudnie Karola Kłosa. Środkowy zagrał znakomicie przede wszystkim w ataku, gdzie skończył 10 z 11 posłanych do niego piłek.

Łukasz Jachimiak, dziennikarz sport.pl zwrócił uwagę na świetną postawę w bloku w końcówce trzeciego seta Macieja Muzaja (skutecznie zablokował na 24:24 i na 27:25 dla Polaków). W ten sposób atakujący odkupił winy za wcześniejsze nieudane kiwki w swoim wykonaniu.

Czy Karol Kłos był najlepszym polskim siatkarzem w meczu z Japonią?