Final Six Ligi Narodów. Jakub Bednaruk: Powinniście być cholernie dumni z chłopaków

Finał Ligi Narodów nie dla polskich siatkarzy. Biało-Czerwoni przegrali w 1/2 finału z Rosją w czterech setach. Głos po meczu na Twitterze zabrał jeden z asystentów trenera Vitala Heynena, Jakub Bednaruk.

Krzysztof Sędzicki
Jakub Bednaruk WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Jakub Bednaruk
Po pierwszym secie przegranym do 19 Polacy się podnieśli i zdołali zwyciężyć w drugiej partii na przewagi 26:24. Dwie kolejne części gry należały już jednak do reprezentacji Rosji, która wygrała do 22 i 21, a w konsekwencji cały mecz 3:1.

Przeczytaj również: Bartosz Bednorz: Chcę wywalczyć medal dla tych, którzy nas wspierają

Godzinę po zakończeniu spotkania na Twitterze pojawił się wpis Jakuba Bednaruka, który na czas turnieju finałowego Ligi Narodów w Chicago pełni rolę jednego z asystentów trenera Vitala Heynena. Szkoleniowiec wziął w obronę zespół pisząc, że "dał on z siebie dwieście procent", a kibice powinni być z zawodników "cholernie dumni".

Bednaruk podziękował również kilku tysiącom polskich kibiców, którzy w sobotnie popołudnie (czasu lokalnego) zjawili się w hali w Chicago, by dopingować mistrzów świata w półfinale. "Czułem się jak w Spodku" - przyznał.

W podobnym tonie o polskich kibicach wypowiadał się na antenie TVP Sport rozgrywający naszej drużyny, Marcin Komenda. Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ.

Spotkanie o trzecie miejsce reprezentacja Polski rozegra w niedzielę o godzinie 22:00 czasu lokalnego.

Czy Polacy wywalczą brązowy medal Ligi Narodów 2019?