Mistrzostwa świata U-21: Polacy nie walczą o medale, ale pokazują charakter. Maroko rozbite w 66 minut!

Reprezentacja Maroka w pierwszym meczu rywalizacji grupowej o miejsca 9-16 na turnieju mistrzostw świata U-21 w Bahrajnie otrzymała surową lekcję siatkówki od Biało-Czerwonych. Podopieczni Michała Bąkiewicza triumfowali po zaledwie 66 minutach gry.

Jacek Pawłowski
siatkarze reprezentacji Polski U-21 Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski U-21
Przed rozpoczęciem turnieju w Bahrajnie apetyty polskich kibiców siatkówki sięgały bardzo wysoko, nawet gry o medale. Podopieczni Michała Bąkiewicza przegrali jednak pierwsze dwa mecze, tracąc w ten sposób nadzieje na podium. Na zakończenie I rundy gracze znad Wisły pokonali co prawda Kanadę, lecz przebieg meczu nie nastrajał optymistycznie przed kolejnymi pojedynkami. Wyjątkowo gładki triumf nad Marokiem na inaugurację zmagań o miejsca 9-16 można więc uznać za pewnego rodzaju niespodziankę.

Polacy rekordowo szybko uporali się z przeciwnikiem. Poniedziałkowa potyczka z Marokańczykami, którzy pierwszą rundę zakończyli na czwartym miejscu z jednym punktem zdobytym w starciu z Bahrajnem, trwała zaledwie 66 minut. Przeciwnicy kompletnie nie mieli pomysłu jak poradzić sobie z dobrą zagrywką naszych graczy.

Mistrzostwa świata U-21: gładka porażka polskich siatkarzy. Biało-Czerwoni nie zagrają o medale

Gracze Michała Bąkiewicza dominowali w polu serwisowym i grze na siatce. Przede wszystkim jednak wywierali presję na rywalach, którzy w ataku mylili się na potęgę. Dość powiedzieć, że gracze z Afryki popełnili w całym spotkaniu aż 37 błędów własnych.

Polacy nie musieli się specjalnie wysilać, aby sięgnąć po trzy oczka. Dość powiedzieć, że najlepiej punktującymi zawodnikami w całym meczu byli Mateusz Poręba i Filip Grygiel (po 10 puntów). Na uwagę zasługuje także występ Bartłomieja Zawalskiego (3 bloki).

MŚ U-21. Porażka Polski z Brazylią na inaugurację

Podopieczni Khalida Bermy stanowili w poniedziałkowe popołudnie wyłącznie tło dla naszej ekipy. Dwoił się i troił Oussama Elazhari, jednak mecz zakończył zaledwie z 7 punktami. Podobnym dorobkiem poszczycić się mógł Marouane Samih. Kroku kolegom starał się dotrzymać Ilyas Rhouni Lazaar (5 punktów). To jednak nie wystarczyło do nawiązania jakiejkolwiek walki z Polakami.

Wyniki 1. kolejki grupy H:

Kuba - Tunezja 3:0 (25:19, 25:19, 25:22)

Polska - Maroko 3:0 (25:16, 25:16, 25:11)

Polska: Kosiba, Poręba, Firszt, Grygiel, Zawalski, Prokopczuk, Szymura (libero) oraz Czerwiński.

Maroko: Elazhari, Marouane, Ouyachi, Ilyas, Saber, Amine, Marfouk (libero) oraz Hazzaoui, Souiti, Khiati (libero), Bilal.

Czy reprezentacja Polski U-21, zakończy rywalizację w grupie H na pierwszym miejscu?