Mistrzostwa świata U-21: Polacy poszli za ciosem. Tunezja bez szans w starciu z podopiecznymi Michała Bąkiewicza

Reprezentacja Polski siatkarzy utrzymała dobrą dyspozycję z poniedziałkowego meczu z Marokiem. We wtorek podopieczni Michała Bąkiewicza po raz drugi zwyciężyli bez straty seta, tym razem w pokonanym polu pozostawiając Tunezyjczyków.

Jacek Pawłowski
siatkarze reprezentacji Polski juniorów Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski juniorów
Niepowodzenie w I rundzie fazy grupowej i utrata szans na grę o medale, najwyraźniej podrażniły naszych siatkarzy, którzy w II rundzie mistrzostw świata U-21 pozostają niepokonani. Po gładkim zwycięstwie nad Marokańczykami, we wtorek Tunezyjczycy zmuszeni byli uznać wyższość Biało-Czerwonych. Całe spotkanie trwało zaledwie 74 minuty.

- To nie był nasz najlepszy mecz. Graliśmy bardzo niestabilnie i myślę, że popełniliśmy zbyt wiele błędów na rozegraniu, w ataku, a także przyjęciu. Tym razem to wystarczyło, ale przeciwko Kubańczykom musimy zagrać lepiej i zminimalizować nasze błędy - powiedział po wygranej nad Tunezją atakujący polskiej drużyny, Remigiusz Kapica.

Biało-Czerwoni rzeczywiście mieli powody do narzekań, bowiem w trzysetowym pojedynku popełnili aż 23 błędy. Na szczęście rywale nie pozostali dłużni, oddając niemal taką samą liczbę punktów. Ekipa z Afryki odstawała również pod względem skuteczności bloku (7-4) i zagrywki (6-2), co pozwoliło Polakom na rozstrzygnięcie meczu w trzech odsłonach.

Mistrzostwa Europy U-17: Czesi rozbici, brązowe medale dla polskich siatkarzy

Na słowa pochwały tym razem zasłużyli Bartosz Firszt (15 punktów) i Bartłomiej Zawalski (10 punktów). Doskonale pod względem zagrywki radził sobie Mateusz Poręba. Po przeciwnej stronie siatki robił co mógł Yassine Abdelhedi. Nie mógł jednak liczyć na wsparcie kolegów, zwłaszcza Elyesa Bouachiriego, któremu zdecydowanie brakowało skuteczności w ofensywie.

- Jestem zadowolony z wygranej, ale myślę, że możemy prezentować się jeszcze lepiej. Popełniliśmy wiele błędów, zwłaszcza w pierwszym secie. Musimy przede wszystkim poprawić komunikację. Najważniejsze jest jednak zwycięstwo. Chcemy wygrać wszystkie pozostałe mecze - przyznał po zakończeniu pojedynku trener polskiej ekipy, Michał Bąkiewicz.

W środę polscy siatkarze, na zakończenie zmagań w grupie H, zmierzą się z reprezentacją Kuby. W przypadku wygranej nasz zespół zakończy rywalizację na pierwszej pozycji, co pozwoli włączyć się do gry o 9. miejsce na turnieju mistrzostw świata U-21 w Bahrajnie.

Mistrzostwa świata U-21: Polacy uniknęli blamażu. Wymęczone zwycięstwo nad Kanadą