Mistrzostwa świata U-21: złoto dla reprezentacji Iranu. Polacy na 11. miejscu (klasyfikacja końcowa)

Reprezentacja Iranu wywalczyła tytuł mistrzów świata U-21 na turnieju rozgrywanym w Bahrajnie. W finale Persowie, po emocjonującym tie-breaku, pokonali Włochów. Na najniższym stopniu podium stanęli Brazylijczycy.

Jacek Pawłowski
siatkarze reprezentacji Iranu U-21 Materiały prasowe / u21.men.2019.volleyball.fivb.com / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Iranu U-21
Zwieńczeniem kilkunastodniowych zmagań w Bahrajnie, okazał się pięciosetowy pojedynek finałowy. W konfrontacji Irańczyków z Włochami, grupowymi rywalami Polaków w pierwszej rundzie mundialu, górą byli Azjaci 3:2 (17:25, 25:17, 25:23, 22:25, 15:12). W ten sposób Irańczycy zrewanżowali się Azzurim za wcześniejsze niepowodzenie w II rundzie turnieju.

Powodów do zadowolenia nie mieli Rosjanie, którzy w pierwszych sześciu meczach przegrali tylko raz, uznając wyższość Brazylijczyków 0:3 (21:25, 25:27, 12:25). To właśnie Canarinhos zamknęli Sbornej drogę do podium, po raz drugi pokonując swoich przeciwników w starciu o brązowe medale.

Fatalnie w Bahrajnie spisali się reprezentanci Polski. Zespół prowadzony przez Michała Bąkiewicza nie tylko nie zdołał awansować do strefy medalowej, ale uplasował się poza czołową dziesiątką. W sobotę, w meczu o 11. miejsce, Biało-Czerwoni po wyczerpującym boju pokonali Kanadę 3:2.