Startują mistrzostwa Europy siatkarek. Zobacz terminarz I dnia turnieju

W piątek rozegrane zostaną pierwsze mecze Mistrzostw Europy 2019 siatkarek. Obrończynie tytułu, Serbki, na otwarcie zmierzą się z Finlandią. Trudna przeprawa czeka Rosjanki, które powalczą z Białorusią oraz Polki w konfrontacji ze Słowenią.

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
reprezentacja Polski siatkarek WP SportoweFakty / Rafał Soboń / Na zdjęciu: reprezentacja Polski siatkarek
Inauguracja Mistrzostw Europy 2019 siatkarek nie zwiastuje wielkich emocji. Duża część faworytów powinna bez kłopotów zainkasować komplet punktów. Murowanymi faworytami swoich spotkań wydają się medalistki sprzed dwóch lat - Serbki oraz Holandia i Turcja, które zmierzą się z dużo niżej notowanymi przeciwnikami.

Interesująco powinno być w Budapeszcie, gdzie czwarta ekipa ostatniego czempionatu Starego Kontynentu - Azerbejdżan, rywalizować będzie z Chorwacją. Podopieczne Giovaniego Caprary, jeżeli myślą o występie w styczniowym turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich, muszą osiągnąć dobry wynik podczas ME. W podobnej sytuacji są siatkarki z Bałkanów, które obecnie plasują się w rankingu CEV na 11. pozycji.

Ciekawie powinno być w Bratysławie, gdzie nieobliczalne Białorusinki potykać się będą z Rosją. Faworytem jest oczywiście Sborna, jednak inauguracyjne potyczki mają to do siebie, że lubią obfitować w niespodzianki.

ZOBACZ WIDEO Tokio 2020. Dziennikarze WP SportoweFakty wskazali kluczowy element, który zadecydował o awansie. "Niby prosta rzecz"

Mistrzostwa Europy siatkarek: Jacek Nawrocki podał skład reprezentacji Polski

Polskich kibiców najbardziej elektryzują zmagania w grupie B. Biało-Czerwone na parkiet w Łodzi wybiegną jako ostatnie, przeciwko Słowenii prowadzonej przez dobrze znanego w naszym kraju Alessandro Chiappiniego. Trener Jacek Nawrocki nie ukrywa, że do najbliższego przeciwnika podchodzi z dużym respektem, podkreślając dobry występ Słowenek w ostatniej edycji Srebrnej Ligi Europejskiej. Tam ekipa znad Adriatyku wywalczyła 2. miejsce.

Terminarz I dnia Mistrzostw Europy 2019 siatkarek - piątek, 23 sierpnia:

Grupa A (Ankara):

Francja - Bułgaria godz. 14.30

Serbia - Finlandia godz. 17.00

Turcja - Grecja godz.20.00

Grupa B (Łódź):

Belgia - Ukraina godz. 14.00

Włochy - Portugalia godz. 17.30

Polska - Słowenia godz. 20.30

Grupa C (Budapeszt):

Chorwacja - Azerbejdżan godz. 15.00

Holandia - Rumunia godz. 17.30

Węgry - Estonia godz. 20.30

Grupa D (Bratysława):

Szwajcaria - Niemcy godz. 14.30

Białoruś - Rosja godz. 17.00

Słowacja - Hiszpania godz. 20.00

Mistrzostwa Europy siatkarek. Bilety na mecze Polek nadal w sprzedaży (terminarz)

Czy reprezentacja Polski siatkarek w meczu ze Słowenią wywalczy komplet trzech punktów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×