Mistrzostwa Europy siatkarek. "Były wystraszone, oczekiwana porażka". Słoweńskie media doceniają klasę Polek

Reprezentacja Polski od zwycięstwa ze Słowenią (3:0) rozpoczęła zmagania na mistrzostwach Europy 2019. Zobacz, co o meczu w Łodzi piszą media w Słowenii.

Piotr Bobakowski
siatkarki reprezentacji Polski WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Polski
W pierwszym swoim występie w mistrzostw Europy w siatkówce kobiet reprezentacja Polski nie dała szans Słowenii i zwyciężyła w trzech setach (25:12, 25:22, 25:23). Mecz w łódzkiej Atlas Arenie nie był wielkim widowiskiem, ale dominacja Biało-Czerwonych nie podlegała dyskusji (WIĘCEJ TUTAJ).

Media w Słowenii odnotowały porażkę swojej drużyny i doceniły klasę zespołu Jacka Nawrockiego.

"Słoweńskie siatkarki na początku meczu były wystraszone, ale potem pokazały kilka dobrych akcji. Oczekiwana porażka Słowenii na inaugurację mistrzostw Europy w siatkówce" - czytamy w serwisie internetowym RTV SLO, słoweńskiego publicznego nadawcy.

Portal 24ur.com pisze o tym, że Polki świetnie wywiązały się z roli faworyta. - Reprezentacja Słowenii rozpoczęła mistrzostwa od porażki z faworyzowanymi Polkami, które niesione na skrzydłach kibiców w Łodzi wygrały bez straty seta. Alessandro Chiappini może być jednak optymistą. W drugim i trzecim secie Słowenki były równym przeciwnikiem dla faworytek, zdobywając odpowiednio 22 i 23 punkty.

"Porażka na otwarcie ME 2019 z gospodyniami. Polki potwierdziły, że są w gronie faworytek" - komentuje serwis siol.net.

ZOBACZ: Mistrzostwa Europy siatkarek: zobacz tabelę grupy B po meczu Polek ze Słowenią >>