Krispol 1. liga. KFC Gwardia Wrocław wygrała w Spale, niespodzianka w Tomaszowie Mazowieckim

Sporo emocji było w meczu 2. kolejki Krispol 1. ligi, w którym KFC Gwardia Wrocław wygrała na wyjeździe z SMS-em PZPS Spała 3:2. Do niespodzianki doszło w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie Lechia przegrała z Mickiewiczem Kluczbork 1:3.
Łukasz Witczyk
siatkarze Gwardii Wrocław Materiały prasowe / Na zdjęciu: siatkarze Gwardii Wrocław

Było blisko trzech, a skończyło się na dwóch. Taki dorobek punktowy ze Spały do Wrocławia przywieźli siatkarze KFC Gwardia. Drużyna trenera Krzysztofa Janczaka miała na widelcu młodzież z SMS PZPS. Do pełni szczęścia zabrakło domknięcia wyniku przy prowadzeniu 2:1 w setach i 16:9 w czwartej partii. Siatkówka uczy jednak pokory. Zwłaszcza wtedy, kiedy wydaje się, że nic nie może zagrozić wygranej i rywal jest w odwrocie.

Wrocławianie do Spały jechali z nastawieniem zwycięstwa. Cennego, utwierdzającego w przekonaniu o dobrej pracy na treningach. Gwardziści dosyć szybko ustawili sobie przeciwnika. Dwa wygrane sety zmusiły jednak rywala do przewrócenia wyjściowej taktyki i postawienie na zmienników. A jak na młodzież przystało, fantazja i brak kompleksów do bardziej doświadczonych kolegów - pozwoliły uwierzyć w odwrócenie losów meczu. Z dwóch setów przewagi zrobił się tie-break.

- Trudno to wyjaśnić. Dwa pierwsze sety i jakby drugiego zespołu nie było, mecz mieliśmy pod kontrolą. Kolejne dwie partie i nagle rezultat jest już taki, jakbyśmy grali z pretendentem do awansu. Piąty set na szczęście dla nas. Trudno jednak wytłumaczyć, dlaczego zagraliśmy dwie partie bardzo dobrze, później przesypiamy kolejne dwie i niepotrzebnie tracimy punkt - mówił po meczu środkowy KFC Gwardia Błażej Szymeczko.

Do niespodzianki doszło w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie tamtejsza Lechia uległa Mickiewiczowi Kluczbork 1:3. W 2. kolejce zwycięstwa odniosły też MCKiS Jaworzno, BBTS Bielsko-Biała, Stal Nysa oraz ZAKSA Strzelce Opolskie.

Wyniki 2. kolejki:

SMS PZPS Spała - KFC Gwardia Wrocław 2:3 (14:25, 17:25, 25:21, 25:23, 10:15)

KPS Siedlce - MCKiS Jaworzno 1:3 (25:23, 21:25, 25:27, 27:29)

AZS AGH Kraków - BBTS Bielsko-Biała 2:3 (20:25, 20:25, 25:17, 25:21, 16:18)

Lechia Tomaszów Mazowiecki - Mickiewicz Kluczbork 1:3 (19:25, 25:21, 28:30, 21:25)

ZAKSA Strzelce Opolskie - APP Krispol Września 3:1 (25:21, 22:25, 25:23, 25:22)

Stal Nysa - LUK Politechnika Lublin 3:0 (25:20, 25:22, 25:21)