Puchar Świata siatkarzy. Rezerwy USA rozbiły Tunezję, Argentyna bez punktu w starciu z Japonią

Siatkarze reprezentacji USA zanotowali serię czterech kolejnych zwycięstw. W niedzielę Amerykanie nie pozostawili złudzeń Tunezji, pokonując rywali w trzech setach. W ostatnim meczu dnia natomiast, Japonia łatwo rozprawiła się z Argentyną (3:1).

Jacek Pawłowski
siatkarze reprezentacji USA Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji USA
W starciu z ekipą z Afryki John Speraw postanowił dać odpocząć podstawowym zawodnikom. Rezerwowi nie mieli jednak najmniejszych problemów z rywalem. Prawdziwym popisem w wykonaniu graczy zza oceanu był pierwszy set, w którym podopieczni Antonio Giaccobe nie przekroczyli bariery 10 punktów.

Najlepiej punktującym graczem drużyny Stanów Zjednoczonych był w niedzielnym pojedynku Mitch Stahl, autor 10 punktów i 5 bloków. 25-letni środkowy był dla rywali bezlitosny także w polu serwisowym.

W ekipie Tunezji jedynym jasnym punktem był Hamza Nagga, który zapisał na swoim koncie 13 punktów. Pozostali zawodnicy spisali się bardzo słabo. Dość powiedzieć, że w całym meczu mistrzowie Afryki popełnili aż 20 błędów.

- Jestem dumny z tego, że uszanowaliśmy naszych przeciwników i przez cały mecz graliśmy bardzo konsekwentnie - przyznał po zakończeniu spotkania szkoleniowiec ekipy zza oceanu.

W ostatnim meczu dnia, zaskakująco pewnie triumfowali Japończycy. Azjaci, mimo niewielkiego wzrostu, doskonale radzili sobie w grze na siatce, zatrzymując ataki rywali aż 11 razy. Albicelestes z kolei nie ułatwiali sobie pogoni za przeciwnikiem, myląc się na potęgę. W całym meczu zespół z Ameryki Południowej popełnił aż 29 błędów. Warto jednak podkreślić, że gospodarze nie pozostawali dłużni, oddając podopiecznym Marcelo Mendeza bez walki 28 oczek.

Miejscowych do sukcesu w niedzielnym meczu poprowadził Yuki Ishikawa, autor 23 punktów. Nieźle spisali się także Yuji Nishida, zdobywca 16 punktów i Taishi Onodera, autor 5 punktowych bloków. Po przeciwnej stronie siatki najlepiej radził sobie Agustin Loser (13 punktów).

Puchar Świata siatkarzy. Marcin Komenda: W tego typu turniejach ważne jest to, żeby wygrywać w trzech setach

Puchar Świata siatkarzy. Bartosz Kurek: To jeszcze nie połowa turnieju, więc nie wystawiamy sobie laurek