Puchar Świata. Polska - Włochy. Zobacz skrót świetnego meczu Biało-Czerwonych

Tak grających polskich siatkarzy chcemy oglądać zawsze. W 5. kolejce Pucharu Świata Biało-Czerwoni wygrali 3:0 z Włochami i odnieśli czwarte zwycięstwo w tych rozgrywkach. Gra Polaków naprawdę mogła się podobać. Warto zobaczyć skrót meczu.

Szymon Łożyński
siatkarze reprezentacji Polski Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski
Przed meczem polskim kibicom towarzyszyło trochę obaw. Co prawda Włosi nie przylecieli do Japonii w najmocniejszym składzie (brakuje przede wszystkim Osmany'ego Juantoreny i Iwana Zajcewa), ale z tym zespołem Biało-Czerwonym zwykle gra się bardzo trudno. Tym razem poszło łatwiej, niż można było spodziewać się.

Mistrzowie świata zagrali bardzo dobry mecz. Byli skoncentrowani od pierwszej piłki, dobrze zagrywali i nie mieli problemów ze skutecznością w ataku. Znów efektywnie grał Wilfredo Leon, ważne punkty dokładał Aleksander Śliwka, a coraz lepiej na prawym skrzydle radził sobie wracający do gry po poważnej kontuzji kręgosłupa Bartosz Kurek.

Podopieczni Vitala Heynena wypunktowali rywali i zasłużenie wygrali bez straty seta. Zwłaszcza w dwóch pierwszych partiach ich gra była imponująca, co najlepiej oddają wyniki partii (triumf dwa razy do 18). Warto zatem zobaczyć dobrą grę mistrzów świata, w poniższym skrócie wideo, opublikowanym na oficjalnym koncie FIVB na YouTubie:

Po pięciu meczach Polacy mają bilans czterech zwycięstw oraz jednej porażki i 12 punktów (3. miejsce w tabeli). Kolejny pojedynek mistrzowie świata rozegrają w środę, 9 października, z Rosją. Początek o godzinie 8:00 czasu polskiego.

Czytaj także: Aleksander Śliwka: Mam nadzieję, że skończymy ten turniej ze złotym medalem ZOBACZ WIDEO: ME siatkarzy. Fabian Drzyzga: Wygrzebaliśmy się z bagna i cieszymy się z brązu

Czy w 6. kolejce Pucharu Świata siatkarzy Polacy bez straty seta wygrają z Rosją?