I liga kobiet. Enea Energetyk Poznań na czele

Po 2. kolejce spotkań w I lidze kobiet liderem rozgrywek jest Enea Energetyk Poznań. Zespół z Wielkopolski rozbił na wyjeździe Karpaty Krosno 3:0.

Łukasz Witczyk
Siatkówka WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Siatkówka
Krośnianki tylko w pierwszym secie potrafiły nawiązać walkę z Enea Energetykiem Poznań. Drużyna gości wygrała 25:23, a w dwóch kolejnych partiach dominowała na boisku. Zespół z Podkarpacia był tylko tłem dla dobrze dysponowanych rywalek. Gospodynie ugrały tylko kolejno 15 i 14 punktów.

Wiele emocji dostarczyło spotkanie Stali Mielec z UNI Opole. Przyjezdne w dwóch pierwszych partiach gromiły rywalki, ale po drugiej odsłonie mielczanki odwróciły przebieg wydarzeń na boisku. To one dominowały i doprowadziły o wyrównania. W tie-breaku górą były opolanki.

W pięciu setach zakończyło się też starcie w Szczyrku, gdzie SMS PZPS przegrał z AZS-em Politechniki Śląskiej Gliwice. W tej kolejce wygrały też 7R Solna Wieliczka, SAN-Pajda Jarosław oraz Joker Mekro Energoremont Świecie.

Wyniki 2. kolejki:

SMS PZPS Szczyrk - KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 2:3 (26:24, 25:19, 22:25, 17:25, 13:15)

Poli Budowlani Toruń - 7R Solna Wieliczka 0:3 (23:25, 23:25, 18:25)

Karpaty Krosno - ENEA Energetyk Poznań 0:3 (23:25, 15:25, 14:25)

Stal Mielec - UNI Opole 2:3 (14:25, 15:25, 25:19, 25:23, 13:15)

SAN-Pajda Jarosław - Grupa Azoty PWSZ Tarnów 3:1 (25:17, 24:26, 25:17, 25:18)

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Joker Mekro Energoremont Świecie 1:3 (20:25, 20:25, 25:21, 18:25)

13. Karpaty Krosno 1 0 0:6

Zobacz także: Puchar Świata siatkarzy. Vital Heyen zdradził, czego się obawia. "Ten turniej nie ma dużej wartości" Puchar Świata siatkarzy. Daniel Pliński: Zawodnicy przez takie turnieje tracą zdrowie! ZOBACZ WIDEO: ME siatkarzy. Paweł Zatorski: Czuliśmy złość. Wiedzieliśmy, że w każdej chwili możemy dogonić przeciwnika