Puchar Świata siatkarzy. Japonia pozostaje blisko podium. Pokonała Rosję

Japonia pozostaje w kontakcie z najlepszą trójką w tabeli Pucharu Świata. W czwartek pokonała 3:1 Rosję. Komplet punktów zgarnęli również Włosi.

siatkarze reprezentacji Japonii Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Japonii
Mecz Japonii z Rosją był jedynym rozegranym w czwartek, który nie skończył się po trzech setach. Drużyny podjęły walkę o każdą piłkę i nie ustępowały przeciwnikom. Lepsza była Japonia, która zwyciężyła 3:1 dzięki skuteczności w ataku i umiejętności wykorzystania błędów rywali. Punktowało ośmiu siatkarzy z Azji, a najwięcej - 22 "oczka" zdobył Yuji Nishida.

Japonia jest czwarta w tabeli, ale w kontakcie z najlepszą trójką. Ma tak samo jak trzeci Amerykanie pięć zwycięstw na koncie i tylko punkt mniej. Rosjanie spadli aż na ósme miejsce.

Pierwszy set w wygranym 3:0 meczu reprezentacji Włoch z Australią rozstrzygnął się przy stanie 30:28. Rozpędzeni siatkarze z Italii poszli za ciosem, na końcu drugiej partii mieli aż 12 punktów zaliczki, a w trzeciej zamknęli mecz. Pięciu siatkarzy z Europy zaserwowało minimum jednego asa, a drużyna wygrała w tej statystyce 11:2. W ataku najlepiej spisał się Gabriele Nelli, który zdobył 20 punktów.

Włosi są w górnej połowie tabeli Pucharu Świata z bilansem cztery zwycięstwa i trzy porażki. Australia jest przedostatnia z jedną, niespodziewaną wygraną z Rosją na koncie.