WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

XXV Uniwersjada: Biało-czerwoni mierzą wysoko!

Od 2 do 11 lipca 23 reprezentacje podzielone na 4 grupy będą walczyć o medale podczas XXV Letniej Uniwersjady w Belgradzie. Polacy mierzą wysoko, bowiem w sam ścisły finał. - To jest bardzo realne. Ze wszystkimi można powalczyć - powiedział trener reprezentacji B, Grzegorz Wagner.
Kinga Popiołek
Kinga Popiołek

W tegorocznych uniwersyteckich zmaganiach mogą brać udział zawodnicy urodzeni w latach 1981 - 1991. Polacy przybyli do Belgradu przed kilkoma dniami i już zdążyli się zaaklimatyzować w wiosce uniwersyteckiej. Do kadry zostali powołani:
rozgrywający: Jakub Oczko, Krzysztof Antosik
środkowi: Grzegorz Kosok, Andrzej Wrona, Maciej Zajder
atakujący: Rafał Buszek, Bartosz Janeczek
przyjmujący: Paweł Mikołajczak, Tomasz Tomczyk, Maciej Pawliński
libero: Adrian Stańczak, Michał Potera

Pierwszymi rywalami biało-czerwonych będzie Hongkong. - Widzieliśmy na treningu Hongkong... Cóż, są nie za wysocy, ale nie możemy wyjść z nastawieniem, że się samo wygra. Jak to drużyny azjatyckie - nie imponują warunkami fizycznymi, ale musimy podejść do tego spotkania skoncentrowani, bo wiadomo, że oni dobrze bronią. W spotkaniu z nimi musimy uważać na siatce, bo oni grają bardzo szybko oraz grać zdecydowanie w ataku. Ten pierwszy mecz jest najważniejszy - powiedział w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl trener kadry B, Grzegorz Wagner.

Równie egzotycznym rywalem wydaje się być reprezentacja Zjednoczonych Emiratów Arabskich, ale ona nie powinna stanowić poważnej przeszkody. Nią mogą okazać się Niemcy i Czesi. Obydwie drużyny posiadają mocne reprezentacje. Zagadką pozostaje dla Polaków reprezentacja Australii, bowiem do dnia inauguracji rozgrywek nie otrzymali wszystkich składów drużyn przeciwnych. - Jeśli chodzi o składy rywali, to nastąpiły opóźnienia w ich przekazaniu, ale jeśli chodzi o Niemców, to ich znamy z widzenia i to może być bardzo groźna drużyna. Pozostałe zespoły są na razie zagadką. Będę uczulał chłopaków na to, żeby zagrali z pełną koncentracją i determinacją. To jest długi turniej i ważne by było, żeby jak najszybciej kończyć mecze - podkreśla szkoleniowiec.

Spośród wszystkich grup faworytami wydają się być Rosjanie, Serbowie oraz Egipcjanie. - Egipt przyjechał pierwszym składem znanym ze spotkań w Polsce - informuje trener Wagner.

Jak szanse swoich podopiecznych ocenia Grzegorz Wagner? - AZS "wyznaczył" nam miejsca 1-4. Ale my nie po to trenowaliśmy przez tyle tygodni, żeby nie móc założyć sobie najwyższego celu i do niego dążyć. A jest to bardzo realne. Rosjanie i Serbowie mają bardzo mocne składy, ale to też są tylko ludzie i ze wszystkimi można powalczyć. Zarówno ja, jaki zawodnicy, zakładamy, że przyjechaliśmy tutaj po to, żeby wygrać! - zapowiada.

Terminarz spotkań Polaków
02.07.09
Polska - Hongkong
03.07.09
Zjednoczone Emiraty Arabskie - Polska
04.07.09
Polska - Czechy
06.07.09
Australia - Polska
07.07.09
Polska - Niemcy

Podział grup
Grupa A: Serbia, Rosja, Szwecja, Liban, Korea Południowa, Republika Południowej Afryki
Grupa B: Turcja, Brazylia, Czarnogóra, Szwajcaria, Chiny
Grupa C: Kanada, Ukraina, Słowenia, Wielka Brytania, Japonia, Egipt
Grupa D: Niemcy, Czechy, Polska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Hongkong, Australia

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×