Krispol 1. liga: Gwardia ruszyła w pościg za Stalą, dymisje w BBTS-ie

Stal Nysa to jedyny niepokonany zespół w Krispol 1. lidze. W pościg za zespołem z Opolszczyzny ruszyła KFC Gwardia Wrocław. Z kolei w BBTS-ie Bielsko-Biała po kolejnej porażce do dymisji podał się sztab szkoleniowy.
Łukasz Witczyk
siatkarze Gwardii Wrocław Materiały prasowe / Na zdjęciu: siatkarze Gwardii Wrocław

KFC Gwardia Wrocław była faworytem spotkania z ZAKSĄ Strzelce Opolskie. Mecz rozpoczął się zgodnie z planem wrocławian, którzy wysoko wygrali pierwszą partię. Później już nie dominowali na parkiecie, a kolejne sety rozstrzygały się po zaciętych końcówkach. Ostatecznie Gwardia wygrała 3:1.

- Nie wiem, dlaczego przegraliśmy tego drugiego seta po wysokim zwycięstwie w pierwszym. Może ten pierwszy nam za łatwo poszedł i już myśleliśmy, że mamy to. A tak w sporcie nie jest. Potem na szczęście wzięliśmy sprawy w swoje ręce - powiedział przyjmujący Gwardii Łukasz Lubaczewski.

Piąte zwycięstwo w sezonie odniosła Stal Nysa. Zespół prowadzony przez Krzysztofa Stelmacha pokonał w Częstochowie Exact Systems Norwida 3:1. Stal to lider tabeli Krispol 1. ligi i jedyny niepokonany zespół w stawce. Pierwszej porażki w sezonie doznał za to MCKiS Jaworzno, który uległ Mickiewiczowi Kluczbork 1:3.

ZOBACZ WIDEO: Eliminacje Euro 2020: Polska - Macedonia Północna. Fatalna nawierzchnia na Stadionie Narodowym. Glik unikał odpowiedzi. "Już raz pan od murawy mnie zrugał"

Fatalnie sezon rozpoczął BBTS Bielsko-Biała, który po pięciu kolejkach zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli. Po porażce z APP Krispolem Września (0:3) do dymisji podali się trenerzy Paweł Gradowski i Wojciech Gradowski. Zarząd bielskiego klubu przyjął dymisję i już szuka nowego szkoleniowca.