LSK: wicemistrzynie nie dały rady rzeszowiankom. Developres SkyRes z kolejnym zwycięstwem

Rzeszowianki nie zwalniają tempa. W 5. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet Developres SkyRes odniósł kolejne zwycięstwo, tym razem z wicemistrzyniami Polski, Grot Budowlanymi Łódź 3:0. Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Katarzyna Zaroślińska-Król.

Monika Skrzyniarz-Gwizdała
siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów
Po raz kolejny drużyna prowadzona przez Stephane'a Antige wywiązała się z roli faworyta i potwierdziła medalowe aspiracje.

W ramach 5. kolejki ligowe liderki mierzyły się z krajowymi wicemistrzyniami. Tym razem zgodnie z przypuszczeniami ekipie znad Wisłoka nie poszło łatwo, bowiem w początkach setów dominowały przyjezdne. Tak było w partii inauguracyjnej, gdzie prowadzenie Grot Budowlanym wypracowała Julia Nowicka serwisem (5:3).

Niewielkie, dwupunktowe prowadzenie z początku seta, pozwoliło przyjezdnym kontrolować grę przez połowę jego trwania. Dopiero wtedy Developres SkyRes włączył kolejny bieg i przejął inicjatywę. Łącznie przy zagrywce Kamili Witkowskiej ekipa znad Wisłoka zdobyła cztery punkty w serii (16:13) czym rozstrzygnęła losy seta. Spory udział w tym miały Michaela Mlejnkova i Jelena Blagojević, z kolei końcówka należała do Katarzyny Zaroślińska-Król.

Druga partia miała podobny przebieg. Błędy własne rzeszowianek, presja zagrywki podopiecznych Błażeja Krzyształowicz i stopniowe przejmowanie inicjatywy przez gospodynie. Łodzianki początkowo prowadziły 5:0 i bardzo dobrze prezentowały się w bloku, w tym Julia Twardowska oraz Jaroslava Pencova. Jednak z czasem blok przestał być ich atutem. Podkarpacka ofensywa mocny atak zamieniła na kiwkę i wyrównała wynik (12:12). Wymiana punkt za punkt miała miejsce do 18 "oczka". Wtedy Mlejnkova blokiem i skutecznymi kiwkami przeciągnęła szalę zwycięstwa na stronę gospodyń.

Trzeci set okazał się najbardziej zaciętym. Jego początki wyglądały tak samo jak wcześniejsza odsłona, jednak walka toczyła się do ostatniego punktu. Z powodzeniem prym na siatce po łódzkiej stronie wiodły Anastasija Kraiduba oraz Charlotte Leys i to właśnie one wprowadziły drużynę w decydujący etap seta z prowadzeniem (20:18).  Niestety dla przyjezdnych, to też ich błędy pozwoliły Developresowi odwrócić losy partii. W końcówce Grot Budowlane popełniły 4 pomyłki czym pomogły rzeszowiankom zamknąć wynik meczu w trzech setach (25:23). Nieoceniona okazała się również skuteczność Zaroślińskiej-Król, później wybranej MVP rywalizacji.

W następnej serii ligowych spotkań przed Developresem SkyRes kolejne bardzo ważne i trudne starcie. Rzeszowianki zagrają z drugą niepokonaną drużyną LSK, Grupą Azoty Chemik Police. Natomiast łodzianki o punkty do ligowej tabeli powalczą z obecnie 9. zespołem, Enea PTPS Piła.

Developres SkyRes Rzeszów - Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:20, 25:22, 25:23)

Developres SkyRes: Witkowska, Blagojević, Efimienko-Młotkowska, Mlejnkova, Valentin-Anderson, Zaroślińska-Król, Krzos i Przybyła (libero) oraz Frantti, Hawryła

Grot Budowlani: Nowicka, Śmieszek, Leys, Kraiduba, Pencova, Bączyńska, Stenzel i Garstka (libero) oraz Lewandowska, Twardowska.

MVP: Katarzyna Zaroślińska-Król (Developres SkyRes Rzeszów)

Czy twoim zdaniem dokonano słusznego wyboru MVP spotkania?