LSK: Developres SkyRes Rzeszów wrócił do wygrywania. Pokonał BKS Stal Bielsko-Biała

Jedna porażka nie wybiła z dobrego rytmu Developresu SkyRes Rzeszów. Mecz z BKS-em Stalą Bielsko-Biała wygrał 3:0 dzięki dobrym końcówkom setów.

siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów
Zuzanna Efimienko-Młotkowska nazwała porażkę 0:3 z Grupą Azoty Chemikiem Police "kubłem zimnej wody". Kosztowała ona rzeszowianki utratę statusu niepokonanych i pozycję lidera Ligi Siatkówki Kobiet. Pierwszego odzyskać się nie da, drugie można, ale trzeba było szybko wrócić do wygrywania. Kolejnym przeciwnikiem podopiecznych Stephane'a Antigi był pukający do czołówki BKS Stal Bielsko-Biała, z którym Developres SkyRes Rzeszów poradził sobie sprawnie.

Wyrównana walka w pierwszym secie trwała do stanu 19:19. Aż do tego momentu maksymalna zaliczka przyjezdnych była dwupunktowa. W kluczowym momencie Developres pokazał klasę i kiedy on zdobył sześć punktów i wygrał 25:20, rywalki było stać tylko na jedno "oczko". Zanosiło się jednak na dalsze emocje, ponieważ gospodynie stawiały opór rywalowi z Rzeszowa. Dobrze w ich szeregach prezentowała się Olivia Różańska.

Kłopot gospodyń był taki, że sprawiały rywalkom problemy tylko do pewnego momentu. Developres wiedział kiedy przyspieszyć i na jak dużo pozwalać bielszczankom. W drugim secie BKS Stal prowadził 9:5, 14:13, a remisował jeszcze 18:18. W tym momencie rozpoczęła się nieomal powtórka z poprzedniej partii. Przyjezdne zdobyły sześć punktów, rywal stanął, więc wygrały 25:20.

Zapracowana była Ali Frantti, którą rozgrywająca obdarzyła w tym meczu dużym zaufaniem. Dostawała więcej piłek od Katarzyny Zaroślińskiej-Król, choć to reprezentantka Polski była statystycznie skuteczniejsza. Nie zawodziły środkowe Kamila Witkowska i wprowadzona w czasie meczu Gabriela Polańska. Do walki z nimi została desygnowana debiutująca w bielskim zespole Alicia Ogoms, ale nie zmieniła losu meczu.

Developres wygrał 25:19 trzeciego seta, a zwycięstwo 3:0 na pewno poprawi jego sytuację w tabeli. Zyska albo w stosunku do Grupy Azoty Chemika Police albo w porównaniu z trzecimi Grotem Budowlanymi Łódź. Te kluby zagrają bezpośredni mecz w sobotę.

BKS Stal Bielsko-Biała - Developres SkyRes Rzeszów 0:3 (20:25, 20:25, 19:25)

BKS: Krajewska, Różański, Kossanjowa, Moskwa, Świrad, DeHoog, Drabek (libero) oraz Dąbrowska, Ogoms

Developres: Valentin-Anderson, Frantti, Mlejnkova, Efimienko-Młotkowska, Witkowska, Zaroślińska-Król, Krzos (libero) oraz Blagojević, Polańska

MVP: Aleksandra Krzos (Developres)

Czy Developres SkyRes Rzeszów będzie najlepszy w sezonie zasadniczym Ligi Siatkówki Kobiet?