Siatkówka. Krispol 1. Liga. Stal Nysa nie ma sobie równych, sensacyjna porażka KFC Gwardii Wrocław

Stal Nysa odniosła kolejne zwycięstwo w tym sezonie Krispol 1. Ligi. Zespół Krzysztofa Stelmacha wygrał w trzech setach z ZAKSĄ Strzelce Opolskie. Sensacyjnej porażki w Siedlcach doznała KFC Gwardia Wrocław.
Łukasz Witczyk
siatkarze Gwardii Wrocław Materiały prasowe / Na zdjęciu: siatkarze Gwardii Wrocław

W meczu na szczycie Krispol 1. Ligi zespół z Nysy nie dał najmniejszych szans ZAKSIE Strzelce Opolskie. W derbach Opolszczyzny Stal w każdym secie dominowała nad rywalem. Goście nie byli w stanie nawiązać walki z niepokonanym przeciwnikiem. To była dwunasta wygrana Stali w tym sezonie i siódma w trzech partiach.

Sensacyjne zwycięstwo odniósł KPS Siedlce. Klub ten pokonał KFC Gwardię Wrocław 3:0. Choć obie ekipy sporo dzieliło w tabeli, to debiutancka partia pokazała, że między drużynami nie ma dużej różnicy w jakości.

- Jadąc do Siedlec, wiedzieliśmy, że nie będzie to łatwe spotkanie. W pierwszym secie zabrakło konsekwencji z naszej strony. W końcówce mieliśmy dwie piłki setowe, których nie potrafiliśmy wykorzystać. Drużyna z Siedlec dzisiaj bardzo dobrze zagrywała, a my mieliśmy problemy ze skończeniem naszych akcji. KPS dołożył też kilka punktów blokiem - skomentował spotkanie Mateusz Paszkowski, przyjmujący KFC Gwardii Wrocław.

Zwycięstwa w tej serii spotkań odniosły także LUK Politechnika Lublin, MCKiS Jaworzno, BBTS Bielsko-Biała, Lechia Tomaszów Mazowiecki oraz APP Krispol Września.

Wyniki:

KPS Siedlce - KFC Gwardia Wrocław 3:0 (32:30, 25:18, 25:21)

SMS PZPS Spała - LUK Politechnika Lublin 0:3 (17:25, 23:25, 21:25)

Stal Nysa - ZAKSA Strzelce Opolskie 3:0 (25:19, 25:19, 25:18)

Exact Systems Norwid Częstochowa - MCKiS Jaworzno 0:3 (17:25, 21:25, 17:25)

BBTS Bielsko-Biała - Chrobry Głogów 3:0 (25:18, 25:16, 25:18)

Lechia Tomaszów Mazowiecki - AZS AGH Kraków 3:1 (27:25, 25:17, 23:25, 25:18)

APP Krispol Września - Mickiewicz Kluczbork 3:0 (26:24, 25:18, 25:21)

14. SMS PZPS Spała 12 3 12:35

LSK. Radomianki z kompletem punktów, czyli do dziesięciu razy sztuka. "Czekałyśmy na to zwycięstwo"