Klubowe Mistrzostwa Świata: wyniszczający mecz Imoco Volley Conegliano. Zespół Joanny Wołosz zagra w finale

Imoco Volley Conegliano awansowało do finału Klubowych Mistrzostw Świata. Mecz z VakifBankiem rozstrzygnęło w walce na przewagi w tie-breaku. Przeciwnikiem zespołu Joanny Wołosz będzie Eczacibasi Stambuł.

Joanna Wołosz WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Joanna Wołosz
Imoco Volley Conegliano zdobywało dotychczas trofea tylko w Italii. Klub wywalczył mistrzostwo, Puchar i Superpuchar Włoch. Na europejskiej arenie był trzykrotnie na podium Ligi Mistrzyń, ale nie sięgał po złote medale. W niedzielę postara się o nie w finale Klubowych Mistrzostw Świata.

Po raz drugi w tej imprezie drużyna z Italii rozstrzygnęła mecz w walce na przewagi w tie-breaku. Wyniszczająca bitwa z VakifBankiem Stambuł trwała ponad dwie i pół godziny. 38 punktów zdobyła Paola Egonu, która wykorzystała ponad połowę wystaw od Joanny Wołosz. Pozostałe siatkarki Imoco nie były równie przebojowe w ofensywie, ale potrafiły zmusić rywalki do wyraźnie większej liczby błędów niż same popełniały. Wołosz zdobyła trzy punkty, wszystkie blokiem.

Włosko-turecka konfrontacja była również w drugim półfinale i też zakończyła się tie-breakiem. Tym razem triumfowała 3:2 drużyna znad Bosforu. Eczacibasi Vitra Stambuł pokonało Igor Gorgonzola Novara i będzie przeciwnikiem Imoco w niedzielnym finale. Zuzanna Górecka dała krótką zmianę w trzecim secie i w jej czasie nie skończyła dwóch akcji.

Półfinały Klubowych Mistrzostw Świata:

Imoco Volley Conegliano - VakifBank Stambuł 3:2 (25:23, 20:25, 25:23, 21:25, 23:21)

Igor Gorgonzola Novara - Eczacibasi Vitra Stambuł 2:3 (21:25, 25:23, 11:25, 25:23, 13:15)

Czy Imoco Volley Conegliano wygra finał Klubowych Mistrzostw Świata?