Siatkówka. Jakub Bednaruk zdecydowanie broni Jacka Nawrockiego. "Za dużo było tej krytyki"

Trener MKS-u Będzin Jakub Bednaruk zupełnie nie zgadza się z krytyką Jacka Nawrockiego po turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich. Stanął w obronie trenera reprezentacji Polski kobiet.

Bartosz Zimkowski
Jakub Bednaruk PAP/EPA / TANNEN MAURY / Na zdjęciu: Jakub Bednaruk
- Denerwują mnie te wszystkie negatywne komentarze po meczu z Turcją. Oczywiście my trenerzy, czy zawodnicy, podlegamy ocenie, można i należy nas krytykować, ale uważam, że zarówno w stosunku do dziewczyn, a już tym bardziej Jacka Nawrockiego za dużo było tej krytyki. Jacek obrywa zupełnie niesłusznie - powiedział Jakub Bednaruk w rozmowie z Robertem Małolepszym z polsatsport.pl.

Jego zdaniem Jacek Nawrocki wykonał świetną pracę z reprezentacją Polski, zwracając uwagę, że ma "pomysł na nią", a także, że odmłodził ją.

Sporo było uwag do Nawrockiego, że w spotkaniu Turczynkami robił bardzo mało zmian. Polki miały aż siedem piłek meczowych, ale mimo to ostatecznie przegrały 2:3 w setach.

- Jeśli trener doprowadza do sytuacji, że w czwartym secie mamy siedem okazji do skończenia meczu na 3:1, to co jeszcze może zrobić? Wyjść na boisko i zaatakować? - pyta retorycznie Bednaruk.

Polki straciły już szanse na awans do tegorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio.

Magdalena Stysiak: Niektórzy się wstydzą, że są ze wsi. Ja jestem z tego dumna!