Do najważniejszej zmiany doszło na stanowisku pierwszego trenera E.Leclerc Radomki, gdzie Adama Grabowskiego zastąpił Riccardo Marchesi. Włoch związał się z przedstawicielem Ligi Siatkówki Kobiet dwuletnim kontraktem. Urodzony w 1976 roku w Bolonii szkoleniowiec m.in. był statystykiem juniorskiej i seniorskiej reprezentacji Włoch. Później pełnił funkcję asystenta m.in. Marcello Abbondanzy. W swojej karierze zdobył między innymi: 3 mistrzostwa Włoch, 2 mistrzostwa Europy czy Puchar CEV. Ostatnie sezony spędził we Francji, gdzie z drużynami ES Le Cannet Volleybal i RC Cannes zdobył Puchar i Superpuchar Francji, a w 2015 roku odebrał wyróżnienie dla najlepszego trenera tamtejszej ligi.
Zespół z Radomia opuściła najlepsza siatkarka tej drużyny w ostatnich miesiącach, Veronica Jones-Perry. Zdobywczyni 179 punktów w dziewięciu meczach zasiliła skład Radomki pod koniec stycznia. Działaczom nie udało się jej jednak zatrzymać. Ponadto, w kadrze tego klubu kibice nie ujrzą: argentyńskiej środkowej Julietty Lazcano, libero Anny Bodasińskiej, rozgrywających Pauliny Szpak i Katarzyny Olczyk - ta druga w trakcie rozgrywek przyszła w celu zastąpienia kontuzjowanej Szpak, Oliwii Bałuk, która zagra w Enerdze Kalisz, środkowej Sonii Kubackiej, dotychczasowej kapitan Marharyty Azizowej, a na przerwę spowodowaną macierzyństwem zdecydowała się Majka Szczepańska-Pogoda.
Kontrakty przedłużyły natomiast: środkowe Izabela Bałucka i Klaudia Laskowska, libero Agata Witkowska, rozgrywająca Paulina Zaborowska i przyjmująca Renata Biała. Do E.Leclerc Radomki z wypożyczenia powróciła Julita Kinga Molenda.
ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: pokazali, jak na nartach skakać do wody
Pierwszą nową zawodniczką drużyny z województwa mazowieckiego została Julia Twardowska. Przyjmująca pięć ostatnich sezonów spędziła w Grot Budowlanych Łódź. Z tym klubem zdobyła Puchar Polski, dwa Superpuchary Polski, dwa srebrne medale oraz brąz LSK. Indywidualnie została wybrana MVP Pucharu Polski w 2018 roku. - Wybrałam Radomkę, ponieważ spodobał mi się plan budowania solidnego i ambitnego zespołu. Będę miała także możliwość współpracy z doświadczonym szkoleniowcem - powiedziała 25-latka po podpisaniu umowy.
Kolejną siatkarką, która zdecydowała się grać w Radomiu, była Justyna Łukasik, reprezentująca ostatnio barwy DPD Legionovii Legionowo. Złota, dwukrotnie srebrna i brązowa medalistka ekstraklasy, w minionym sezonie rozegrała 22 mecze, 83 sety i zdobyła 145 punktów. - Wierzę, że w Radomiu powstanie drużyna z potencjałem. Taka, która będzie walczyć o każdą piłkę. Cieszę się, że będę mogła tu grać - skomentowała środkowa w wypowiedzi dla oficjalnej strony klubu.
Ostatnimi, bardzo ciekawymi transferami, przeprowadzonymi przez sztab szkoleniowy i działaczy E.Leclerc Radomki, są: pozyskanie brazylijskiej atakującej Bruny Honorio oraz podpisanie umowy z Janisą Johnson. Zawodniczka z Kraju Kawy zdobyła mistrzostwo w tamtejszej lidze czterokrotnie, a pięć razy była złotą medalistką Klubowych Mistrzostw Ameryki Południowej. - Myśli o grze w Polsce miałam już w zeszłym sezonie. W tym roku, w związku z tą całą sytuacją z pandemią, to mogła być trudna decyzja, żeby podpisać kontrakt za granicą, ale po otrzymaniu propozycji z Radomia nie wahałam się ani chwili - nie ukrywała pierwsza z wymienionych.
Z kolei Amerykanka ma za sobą występy w ligach: niemieckiej, fińskiej, francuskiej czy filipińskiej. W sezonie 2016/2017 została najlepszą punktującą ligi fińskiej z 452 "oczkami" na koncie. W swoim dorobku ma brązowy medal mistrzostw Niemiec, krążek z tego samego kruszcu, zdobyty w lidze fińskiej, oraz ponad 20 nagród MVP. - Gra w Polsce to od początku mojej profesjonalnej kariery był dla mnie cel. Słyszałam wiele dobrych rzeczy o Radomiu, więc kiedy pojawiła się okazja, aby tu grać, nie zastanawiałam się długo - podkreśliła Johnson.
>> Transfery. Zuzanna Górecka wraca do Polski. Zagra w Grot Budowlanych Łódź