World Tour w Marsylii - Szałankiewicz/Kądzioła nie zagrali

W południowej części Francji rozgrywane są kolejne zawody World Tour. Kobiety swoje zmagania zaczęły już w poniedziałek, panowie dzień później. W rundzie eliminacyjnej do turnieju głównego mężczyzn została zgłoszona para Szałankiewicz/Kądzioła , los sprawił, że nie wyszli wcale na piasek.

Jacek Zieliński

Tym razem naszej jedynej męskiej parze sprzyjało szczęście. Losowanie było na tyle szczęśliwe, że nasi dwudziestolatkowie wylosowali pusty los, co oznaczało awans bez gry do rundy pierwszej turnieju głównego.

Kobiety po poniedziałkowym awansie, stoczyły we wtorek mecze pierwszej rundy. Pierwsze na piasek wyszły Urban/Wiatr. Ich rywalkami były rozstawione z numerem 41 Rosjanki: Bratkova/Ukolova. Niestety wyżej notowane reprezentantki Polski przegrały każdy z dwóch setów dosyć wyraźnie i musiały pożegnać się z zawodami.

Lepiej zaprezentowały się Brzostek/Sowała, które spotkały się w ostatnim meczu dnia z Brytyjkami Mullin/Dampney. W pierwszej fazie seta rywalki osiągnęły minimalną przewagę, której mimo starań do końca partii nie udało się zniwelować. W drugim secie reprezentantki Polski zagrały koncertowo, miażdżąc rywalki do 12 - to oznaczało walkę o pozostanie w turnieju w secie trzecim. Zacięta walka trwała przez cały tie-break, minimalnie lepsze okazały się biało-czerwone wygrywając na przewagi 17:15. W środowej rundzie numer 3 Polki czeka niesamowicie ciężkie zadanie. Na przeciwko nich stanie bardzo utytułowana para z Brazylii: Talita/Antonelli rozstawiona z numerem drugim.