PlusLiga. Stal - Cerrad Enea. Niewykorzystana szansa nysan. Dwa punkty jadą do Radomia

W meczu 4. kolejki PlusLigi Stal Nysa miała szansę na pierwszą wygraną, bo prowadziła z Cerrad Eneą Czarni Radom 2:1 w setach. Nie wykorzystała jednak szansy i spotkanie 3:2 wygrali goście.

Anna Bagińska
siatkarze Cerrad Enea Czarni Radom WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: siatkarze Cerrad Enea Czarni Radom
Pojedynek pomiędzy Stalą Nysa i Cerrad Eneą Czarnymi Radom zaczął się od zdobycia przewagi przez gości. Wystarczyło kilka chwil nieuwagi, dwa błędy i przyjezdni prowadzili 4:1. Taka przewaga utrzymywała się do połowy seta. Wtedy to Czarni nie ustrzegli się pomyłek, a po dwóch dobrych akcjach w wykonaniu Michała Filipa to nysanie cieszyli się z prowadzenia 15:14. Od tego momentu inicjatywa na dobre przeszła w ręce podopiecznych Krzysztofa Stelmacha. Seta zakończył pewnym atakiem Bartłomiej Lemański.

Drugą partię gospodarze zaczęli z przytupem, kontynuując skuteczną grę z końcówki poprzedniej partii. W ataku kolejne oczka dokładał Michał Filip i po jego kolejnym zbiciu Stal prowadziła 8:5. Ale goście nie zamierzali oddawać pola i asie Wiktora Josifowa na tablicy wyników widniał remis 9:9. Od tego momentu prowadzenie przechodziło raz na stronę jednej, raz drugiej drużyny. Jednak to radomianie mieli pierwszą piłkę setową po asie Dawida Konarskiego 24:23. Ale w chwilę później wynik wyrównał Zbigniew Bartman, który w końcówce wziął ciężar gry na swoje barki. Po drugiej stronie brylował zaś Wiktor Josifow. I to właśnie kolejna punktowa zagrywka bułgarskiego środkowego zakończyła drugiego seta na korzyść ekipy z Mazowsza.

Nysanie w kolejnej odsłonie meczu od początku zbierali punkty. Wychodziło im praktycznie wszystko i w pewnym momencie było nawet 14:7 dla nich. Kiedy wszystko wskazywało na to, że bez problemu wygrają tę partię, radomianie się przebudzili. Swoje na pewno dołożyli zmiennicy, których na boisko wpuścił trener Robert Prygiel. I tak powoli zbliżali się do rywala, aż po skończonym ataku Brendena Lee Sandera wreszcie go dogonili 19:19. W zaciętej końcówce lepsi jednak okazali się gospodarze. Efektowny blok Marcina Komendy na Lucasie Lohu zakończył tę część spotkania.

Prowadzenie 2:1 w setach przez gospodarzy wcale nie oznaczało końca emocji w tym meczu. Wręcz przeciwnie, należało się spodziewać, że Czarni zareagują na taki stan rzeczy. I faktycznie, przyjezdni zaczęli od przewagi 5:0. Wprawdzie przy stanie 9:1 mieli lekki przestój i stracili pięć punktów w jednym ustawieniu, ale kryzys był chwilowy. Przyjezdni robili, co chcieli. Licznik po ich stronie bił jak szalony 15:7, 18:9, 20:10. Miejscowym nic już nie było w stanie pomóc, nawet zmiany w składzie. W efekcie partia zakończyła się miażdżącą wygraną radomian 25:12.

Gospodarze, pomimo wysokiej porażki w czwartej partii, do tie-breaka przystąpili znów z bojowym nastawieniem. Po skutecznym bloku prowadzili 4:2, ale goście od razu odrobili straty, korzystając też z błędów rywala. Gra obu ekip znów falowała, co zresztą miało miejsce przez cały mecz. Wynik spotkania do końca pozostawał zagadką, bo nawet jak miejscowi mieli pierwsi piłkę meczową 14:12, to jej nie wykorzystali. Malo tego, radomianie doprowadzili do remisu i trzeba było jeszcze kilkunastu akcji do zakończenia. Przy stanie 19:19 skutecznym atakiem popisał się Brenden Sander, a potem skutecznym blokiem popisał się Michał Kędzierski i zakończył tym samym mecz.