Liga rosyjska. Bartosz Bednorz z pierwszym trofeum w Rosji. Superpuchar dla Zenita Kazań

Zenit Kazań pokonał 3:2 Lokomotiw Nowosybirsk w meczu o Superpuchar Rosji. Bartosz Bednorz rozegrał znakomity mecz i zdobywając 27 punktów został najlepszym zawodnikiem spotkania.

Joanna Wyrostek
Bartosz Bednorz Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Bartosz Bednorz
Mecz o pierwsze trofeum w tym sezonie odbył się w ramach 2. kolejki Superligi. Zenit Kazań to zdobywca Pucharu Rosji z ubiegłego roku, a Lokomotiw Nowosybirsk - mistrz Rosji. Występujący od tego sezonu w barwach Zenita Kazań Bartosz Bednorz świetnie rozpoczął spotkanie. W pierwszym secie zdobył 10 punktów, z czego aż sześć z zagrywki. Drugi set Zenit przegrał po zaciętej końcówce, a w trzecim znów polski przyjmujący rozhulał się w polu serwisowym i po dwóch asach z rzędu wyprowadził swój zespół na prowadzenie pod koniec partii.

W czwartym secie Zenit Kazań fatalnie zaprezentował się w ataku i przy 34-procentowej skuteczności trudno było marzyć o zamknięciu meczu w czterech partiach. Lokomotiw Nowosybirsk doprowadził do piątego seta, a w nim na szczęście dla Zenita przebudził się, średnio grający do tej pory, Maksim Michajłow. Bartosz Bednorz również dał znać o sobie w końcówce, kiedy dwa razy udanie zablokował ataki rywali.

Polak bez żadnych wątpliwości był najlepszym zawodnikiem meczu o Superpuchar Rosji. Zagrał znakomicie we wszystkich elementach. Zdobył 27 punktów w ataku, pięć w bloku i osiem z zagrywki. Dla Bartosza Bednorza to pierwsze trofeum w lidze rosyjskiej. Z kolei zwycięstwo nad Lokomotiwem Nowosybirsk zapewniło Zenitowi Kazań ósmy Superpuchar w historii klubu.