Tauron Liga. Developres SkyRes Rzeszów nie do zatrzymania. Wicemistrzynie Polski pozostają z kompletem zwycięstw

Developres SkyRes Rzeszów nie bez problemów pokonał we własnej hali Enea PTPS Piła 3:0. Spotkanie zostało rozegrane w ramach 6. kolejki Tauron Ligi. Zespół z Podkarpacia ciągle pozostaje jedyną niepokonaną drużyną w rozgrywkach.

Adrian Nuckowski
siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów
Początek rywalizacji w hali na Podpromiu był zaskakująco wyrównany. Rzeszowianki odskoczyły swoim rywalkom na bezpieczną przewagę dopiero w drugiej połowie pierwszego seta. Wszystko za sprawą bardzo dobrych zagrywek Magdaleny Grabki (17:13). Podopieczne Adama Grabowskiego nie zamierzały odpuszczać i szybko odrobiły straty z nawiązką (20:21). Gospodynie popełniały zaskakujące błędy w przyjęciu, a w ataku coraz częściej nieskuteczna była Kiera van Ryk. W końcówce na boisku w jej miejsce pojawiła się Aleksandra Rasińska i to ona niemal w pojedynkę zapewniła swojemu zespołowi wygraną w premierowej odsłonie, zdobywając trzy "oczka" w ataku i jeden bezpośrednio z zagrywki.

Przyjezdne za wszelką cenę chciały wygrać swojego pierwszego seta w rozgrywkach Tauron Ligi. Początek kolejnej partii poszedł po ich myśli. Świetna praca w polu serwisowym Aliny Bartkowskiej sprawiła, że Enea PTPS Piła objęła wyraźne prowadzenie (5:11). Stephane Antiga musiał szybko reagować i w miejsce słabo spisującej się w elementach defensywnych, Alexandry Lazić wprowadził Jelenę Blagojević. Od tej pory Rysice pracowały już, jak dobrze naoliwiona maszyna. Siłą ataku i przyzwoitą skutecznością zameldowała się Rasińska, a w końcówce seta ważne punkty zdobyła Blagojević.

Trzeci set był już pod całkowitą kontrolą Developresu. Bardzo dobrze w tym fragmencie meczu spisywała się Lazić, która powróciła na boisko po słabej grze w poprzedniej partii. Rzeszowianki pewnie wygrały do 16 i całe spotkanie 3:0, notując ósme zwycięstwo w rozgrywkach Tauron Ligi. Enea PTPS Piła zamyka tabelę, nie mając na swoim koncie nawet wygranego seta!

Kolejne spotkanie obu zespołów zaplanowano na 13 listopada (godz. 14:30). Będzie to mecz, rozgrywany awansem w ramach 17. kolejki Tauron Ligi.