Tauron Liga: Developres SkyRes Rzeszów rządził w meczu na szczycie tabeli

Developres SkyRes Rzeszów zwyciężył 3:0 z E.Leclerc Moyą Radomką Radom i umocnił się na prowadzeniu w tabeli Tauron Ligi. Kilkakrotnie w meczu tracił przewagę, ale w każdym secie stawiał na swoim.

siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów
W jednym tygodniu Developres SkyRes Rzeszów zmierzył się z mistrzem Polski i z wiceliderem. Stephane Antiga i jego podopieczne nie mogą narzekać na brak atrakcji. Odczucia po występie rzeszowianek w Policach były różne. Przez dwa sety rządziły na boisku, po czym oddały pole Chemikowi i poniosły porażkę 2:3. W ich obozie niezmiennie przewijał się temat kwarantanny spowodowanej zakażeniami koronawirusem, która zatrzymała rozpędzonego lidera w ważnym momencie sezonu. W piątek również nie zagrał on stabilnie, ale i tak znacznie lepiej niż przyjezdne.

W secie otwierającym spotkanie nastąpiła pierwsza huśtawka nastrojów. Developres rozpoczął od mocnego uderzenia i objął prowadzenie 11:2. W tym momencie nastąpiło gwałtowne przyspieszenie radomianek i jednocześnie hamowanie rzeszowianek. Radomka doprowadziła do remisu 19:19. Końcówka rundy należała już do Developresu, który zwyciężył 25:21, głównie dzięki większemu wachlarzowi możliwości w ofensywie.

Developres poszedł za ciosem i wygrał w drugim secie 26:24. Historia tej partii była podobna. Początkowa przewaga zespołu z Podkarpacia nie zapewniła mu sukcesu. Spróbował odskoczyć drugi raz i tym razem wyszedł na prowadzenie 23:19. Od tego momentu przegrał pięć akcji z rzędu i postawił na swoim dopiero w walce na przewagi po obronieniu piłki setowej. Na brak wrażeń i zwrotów akcji na pewno nie można było narzekać.

Liderką Developresu była Kiera Van Ryk, która nie pękała w rywalizacji z Bruną Honorio Marques. Nie tylko często atakowała, ale była też najlepszą blokującą gospodyń. Juliette Fidon-Lebleu zagrała tym razem w podstawowym ustawieniu Antigi i właśnie ona najczęściej wspierała Van Ryk. Developres we własnej hali ani razu nie pozwolił wypracować wyraźnej przewagi wiceliderowi i w trzecim secie zapewnił sobie komplet punktów zwycięstwem 25:17.

Developres SkyRes Rzeszów - E.Leclerc Moya Radomka Radom 3:0 (25:21, 26:24, 25:17)

Developres: Kaczmar, Blagojević, Efimienko-Młotkowska, Van Ryk, Fidon-Lebleu, Stencel, Krzos (libero), Przybyła (libero) oraz Krajewska, Rasińska

Radomka: Picussa, Honorio Marques, Twardowska, Łukasik, Skorupa, Johnson, Witkowska (libero) oraz Bałucka, Biała, Szczygioł

MVP: Kiera Van Ryk (Developres)